غلبه سایت‌‎های اینترنتی و قیمت‌های کاذب بر مشاوران املاک
همراه ما باشید

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

غلبه سایت‌‎های اینترنتی و قیمت‌های کاذب بر مشاوران املاک

غلبه سایت‌‎های اینترنتی و قیمت‌های کاذب بر مشاوران املاک

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی با بسته شدن دفاتر مشاوران املاک شاهدیم که سایت های اینترنتی خرید و فروش مسکن جای این دفاتر را گرفته اند، بنابر این در این وضعیت سایت های اینترنتی نقش به سزایی در مدیریت بازار مسکن ایفا می کنند.

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به وضعیت بازار مسکن در شرایط کنونی، گفت: با آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور و با تصمیم ستاد ملی مقابله با این بیماری، عملا تمام دفاتر مشاوران املاک بسته شده و فعالیت آن ها متوقف شده است که این مسئله تأثیر چشمگیری در کاهش معاملات مسکن گذاشته است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی با بسته شدن دفاتر مشاوران املاک شاهدیم که سایت های اینترنتی خرید و فروش مسکن جای این دفاتر را گرفته اند، بنابر این در این وضعیت سایت های اینترنتی نقش به سزایی در مدیریت بازار مسکن ایفا می کنند.

وی گفت: متأسفانه در سال های اخیر سایت های اینترنتی خرید و فروش مسکن نه تنها به اهداف و وظایف خود عمل نکردند، بلکه به عاملی برای افزایش قیمت ها و بروز تنش در بازار مسکن تبدیل شدند، این مسئله موجب شد که قوه قضائیه به موضوع ورود کرده و سایت ها از قیمت گذاری در آگهی های خرید و فروش منع شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی کارشناسان کاهش تدریجی قیمت مسکن را به دلیل کاهش معاملات و کاهش تقاضا محتمل می دانند، حال به نظر می رسد که سایت های اینترنتی مسکن باید نسبت به تسهیل این روند اقدام کنند.

کیان‌پور افزود: کاهش نسبی قیمت مسکن می تواند بازار مسکن را از روند رکودی فعلی خارج کند؛ زیرا با کاهش قیمت، خریداران بیشتری می توانند نسبت به تأمین مسکن مورد نیازشان اقدام کنند، بنابر این سایت های اینترنتی باید نسبت به مدیریت قیمت مسکن منطبق با وضعیت فعلی بازار اقدام کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه