70 درصد تاکسی‌های تهران به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شدند
همراه ما باشید

70 درصد تاکسی‌های تهران به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: 70 درصد تاکسی‌های خطی تهران مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی هستند.

به گزارش فارس، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد درباره وضعیت تاکسی‌های تهران با توجه به شرایط کرونا در پایتخت، اظهار داشت: ما از تجربیات سایر کشورها برای تاکسی‌ها استفاده کردیم و توصیه‌های وزارت بهداشت نیز مدنظر قرار داشته است. 

وی افزود: بر همین اساس پایش سلامت رانندگان تاکسی به صورت دقیق انجام گرفته به طوری که از طریق لینک مربوطه یا پیامک وضعیت همه آنها را رصد کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت 302 نفر در تاکسیرانی درگیر کرونا شده‌اند که 80 درصد آنها در اسفند ماه مبتلا به این بیماری شده و روند از نیمه دوم اسفند رو به کاهش بوده است. 

قنادان اعلام کرد:‌از روز گذشته همکاران ما طرحی را آغاز کردند که با همکاری شرکت شهروند صورت گرفته و بسته‌های بهداشتی و غذایی به درب منازل بیماران مبتلا ارسال می‌شود.علاوه بر این دو طرح دیگری برای ضد عفونی و اقلام بهداشتی انجام گرفته و در دستور کار است. 

وی خاطرنشان کرد: در دور جدید 10 هزار ماسک 17 هزار جفت دستکش و 2 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده میان تاکسیرانان توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت:‌بر اساس اجرای این طرح دو نفر مجاز هستند در صندلی عقب بنشینند و البته باید توجه داشت اگر این روال ادامه یابد باید یا دولت مابه التفاوت را پرداخت کند یا نرخ کرایه‌های تاکسی تغییر داشته باشد.

قنادان  از نصب پارتیشن در تاکسی‌های پایتخت خبر داد و گفت:‌تا کنون 500 تاکسی در پایانه‌ها مجهز به این فضاهای جدا کننده شده و این رقم تا سه هزار مورد می‌رسد.

وی در موزد تعداد مسافران تاکسی گفت:‌ زمانی در گذشته دو نفر مسافر روی صندلی جلو می‌نشستند و مدت‌ها طول کشید تا این مساله فرهنگ سازی شود. برای نشستن دو نفر در صندلی عقب نیز گاهی رعایت نمی‌شود که امیدوارم با فرهنگ سازی و در نظر گرفتن تمهیداتی این موضوع به صورت نهادینه اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: کرایه بر مبنای 4 سرنشین را نمی‌توان از جیب تاکسیران مابقیه‌اش را پرداخت کرد بنابراین قطعا لازم است تمهیدات مورد نیاز اجرایی شود.

قنادان  در مورد ارائه بسته‌های حمایتی دولت به تاکسیرانان گفت:‌این موضوع هنوز عملیاتی نشده و دوستان ما پیگیر آن هستند ولی تاکسیران بسته معیشت را میان رانندگان مبتلا به کرونا توزیع کرده است.

وی اعلام کرد: در مورد تاکسی‌های اینترنتی دچار چالش جدی نیستیم چرا که نحوه استفاده از آنها به صورت مسافران اشتراکی نیست. 

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد پرداخت آنلاین کرایه تاکسی نیز گفت: طرحی را با همکاری فاوای شهرداری تهران اجرایی و عملیاتی کردیم و در حال حضار بیش از 70 درصد تاکسی‌ها در خطوط همچنین تاکسی‌های تلفنی مجهز به سیستم QR کد هستند و سه شرکت استارت آپی در این زمینه خدمات لازم را فراهم کردند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه