فیلم‌هایی که اکران اینترنتی می‌شوند حق اکران در سینماها را ندارند
همراه ما باشید

سخنگوی شورای صنفی نمایش:

فیلم‌هایی که اکران اینترنتی می‌شوند حق اکران در سینماها را ندارند

آی‌سی‌تی‌نیوز - سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: واقعیت امر اکران آثاری که پیش از اکران عمومی در شبکه های اینترنتی به نمایش در می آیند ممکن نیست و این اقدام صورت نخواهد گرفت. 

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون وضعیت اکران آثاری که در شبکه های اینترنتی به نمایش در می آیند گفت: واقعیت امر اکران آثاری که پیش از اکران عمومی در شبکه های اینترنتی به نمایش در می آیند ممکن نیست و این اقدام صورت نخواهد گرفت. 

به گزارش میزان وی در همین راستا ادامه داد: مالک اثر تهیه کننده و سرمایه گذاران آن هستند، آنها می توانند تصمیم بگیرند که فیلمشان را در چه فضایی پخش یا اکران کنند، می نمی توانیم بگوییم که نمی توانند قبل از قبل در سینماها در شبکه های اینترنتی پخشی نداشته باشند اما در ضمن این امکان هم وجود ندارد که بعد از پخش اینترنتی اکران عمومی برای آنها در نظر بگیریم. 

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به عدم استقبال مخاطبان سینما از آثاری که پیشتر پخش اینترنتی داشته اند اذعان کرد: ما پیشتر تجربیاتی این چنین داشته ایم و می دانیم که پخش آثاری که پیشتر اکران اینترنتی شده اند در سینماها مخاطبی ندارد زیرا اکثریت جامعه قبلا آن اثر را تماشا کرده اند. 

وی در همین راستا افزود: در شرایط فعلی و قرنطینه خانگی اقداماتی نظیر اکران آثار در شبکه های اینترنتی قابل تقدیر است زیرا مخاطبان امروز به تنوع در آثار نیاز دارند اما واقعیت این است که ما تولیدات سینمایی مان آن حدی نیست که بتوانیم هر دو بخش را همزمان پوشش دهیم. 

فرجی اکران اینترنتی آثار را اقدامی مثبت خواند و خاطرنشان کرد: بسیاری از آثار سینمایی در سال روی پرده می روند و مخاطب هم ندارند، شاید این آثار در شبکه های اینترنتی به موفقیت بیشتری برسند، در کل اینکه برخی آثار در شبکه های اینترنتی رونمایی شوند به چرخه اکران کمک می کند زیرا صف طولانی اکران را کوتاه تر می نماید. 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه