دورکارها هدف نخست هکرها شدند
همراه ما باشید

دورکارها هدف نخست هکرها شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - همزمان با افزایش دورکاری کارمندان ادارات و استفاده آنها از وی پی ان برای دسترسی به شبکه‌های خصوصی شغلی، فعالیت هکرها برای نفوذ به وی پی ان ها نیز افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، خانه نشینی میلیاردها نفر در سراسر جهان به علت شیوع ویروس مهلک کرونا، باعث شده تا نرم افزارهای وی پی ان که اتصال خصوصی به شبکه‌های حرفه‌ای مؤسسات و ادارات را ممکن می‌کنند، محبوب تر شوند. اما هکرها نیز از این فرصت برای سوءاستفاده و سرقت اطلاعات بهره گرفته‌اند.

بررسی مشترکی که در این زمینه توسط مرکز ملی امنیت سایبر انگلیس، وزارت امنیت داخلی آمریکا و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های آمریکا صورت گرفته نشان می‌دهد که تعداد حملات فیشینگ، طراحی انواع بدافزار و باج افزار بر علیه افراد و سازمان‌ها بیشتر شده است.

بر اساس این تحقیق مهاجمان سایبری تاکتیک‌های خود را با شرایط خانه نشینی مردم تطبیق داده‌اند و نفوذ به وی پی ان های محبوب برای اتصال به شبکه‌های حرفه‌ای و شغلی را در نهادهای دولتی و خصوصی در دستور کار قرار داده‌اند.

یکی از محبوب ترین حملات فیشینگ هکرها در هفته‌های اخیر ارسال پیامک یا ایمیل‌هایی است که حاوی لینک‌های مخرب هستند. در این پیام‌ها ادعا شده با کلیک بر روی لینک‌های ارسالی توصیه‌های پزشکی مهمی ارائه شده یا اطلاعاتی در مورد قربانیان جدید کرونا در همسایگی کاربر در دسترس قرار می‌گیرد. اما نتیجه عملی این کار نصب بدافزارهای سارق اطلاعات بر روی گوشی یا رایانه کاربران است. از همین رو کارشناسان امنیتی به کاربران توصیه کرده‌اند از کلیک کردن بر روی لینک‌های مشکوک و ناشناخته خودداری کرده و نرم افزارهای وی پی ان خود را به روز کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه