صد شرکت خلاق دیجیتالی حمایت شدند
همراه ما باشید

از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

صد شرکت خلاق دیجیتالی حمایت شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - ستاد توسعه اقتصاد دیجتیال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که بنای خود را بر توسعه ایده‌های خلاق و راه‌گشای اقتصاد دیجیتال قرار داده است تا پایان سال گذشته حدود یکصد شرکت خلاق از حمایت‌های مادی و معنوی این ستاد بهره‌مند شدند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خلاقیت پایه شکل‌گیری و تداوم کسب و کارشان است. ایده‌هایی خلاق که در مدل ارائه خدمات و نوع خدماتشان مشهود است و همین نوآوری هم آن‌ها را از بقیه متمایز کرده است. شاید خدماتشان مبتنی بر فناوری پیشرفته نباشد اما محصول کارشان متفاوت است. این نوع از شرکت‌ها یکی از مدل کسب‌وکارهایی است که مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد.

ستاد توسعه اقتصاد دیجتیال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم که بنای خود را بر توسعه ایده‌های خلاق و راه‌گشای اقتصاد دیجیتال قرار داده است، حمایت از این مدل شرکت‌ها را به صورت جدی دنبال می‌کند. بر همین اساس هم تا پایان سال گذشته حدود یکصد شرکت خلاق از حمایت‌های مادی و معنوی این ستاد بهره‌مند شدند.

«این شرکت‌ها یکی از مهم‌ترین مراکز تجمع ایده‌های خلاق و نیروهای کارآمد اقتصادی هستند. نفع بیشتر حمایت از آن‌ها هم به جامعه، مردم و دولت می‌رسد و توسعه اقتصاد دیجیتال را در پی دارد.»

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این نکته، می‌گوید: ستاد، شرکت‌های خلاق خواهان دریافت حمایت‌های معاونت علمی و فناوری را ابتدا ارزیابی می کند و در صورتی‌که نوع فعالیت و محصولاتشان مورد تایید قرار گرفت، از آن‌ها حمایت می‌کند.

نقطه قوت این نوع شرکت‌ها بهره‌گیری از ایده‌های خلاق و نوآور در ارائه محصول است. این نوع شرکت‌ها به دنبال اثربخشی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور هستند و لزوما محصولاتشان دانش‌بنیان نیست.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه