اینترنت خانگی نیاز جامعه علمی را رفع نمی‌کند
همراه ما باشید

رییس دانشگاه آزاد:

اینترنت خانگی نیاز جامعه علمی را رفع نمی‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دانشگاه آزاد با انتقاد از عدم شکل گیری شبکه ملی اطلاعات گفت: اینترنت خانگی نیاز جامعه علمی را برطرف نمی کند.

جلسه عیدانه محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاون و مدیران معاونت علوم انسانی و هنر ظهر امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
در این جلسه موضوع گسترش هیأت های اندیشه ورز در واحدهای دانشگاهی، اقداماتی درخصوص تعالی علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری جلسات و سمینارها درخصوص ارتقای کیفیت آموزش علوم انسانی و اقدامات لازم دانشگاه در دوران پساکرونا، مدل های دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی با توجه به گسترده بودن واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و امکان دفاع دانشجویان در واحد های شهر خود مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری معاونت علوم انسانی و هنر در این دانشگاه خاطرنشان کرد: تأسیس این معاونت یکی از اقداماتی است که می توانم به عنوان یک کار منطقی و اساسی در حوزه دانشگاهی و آموزش عالی در دوره مدیریت ۱۹ ماهه خود تاکنون در دانشگاه آزاد اسلامی به آن تکیه کنم. الحمدلله این معاونت موفقیت های قابل توجهی داشته و روزبه روز برکات تأسیس آن بیشتر نمایان می شود و از خدا می خواهیم که دستاوردهای بیشتر و پربرکتی به آن عنایت فرماید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به همه گیر شدن ویروس کرونا در جهان و درماندگی بسیاری از کشورها در مواجهه با آن، تصریح کرد: دنیا برای اولین بار در طول ۸۰ سال گذشته و پس از جنگ جهانی دوم با بحث جدی مواجه شده است. این موضوع مسیر علمی را که تاکنون طی شده، زیر سوال می برد، چرا که ۸۰ سال است دولت ها به ویژه ایالات متحده آمریکا عنان سیاست علمی را در دست گرفته اند و اکنون با واقعیتی مواجه شده اند که به این نتیجه رسیده اند که سیاست علمی آنها در مواجهه با این ویروس ناکارآمد بوده و بحث علوم سخت افزاری و نرم افزاری کاملاً متوقف شده است.
طهرانچی با تاکید بر لزوم توجه دانشگاهیان به فضای مجازی افزود: حاکمیت فضای مجازی که مقام معظم رهبری به خوبی آن را پیش بینی کرده اند تا چند سال آینده مرحله جدیدی را شکل خواهد داد، بنابراین همه باید به این موضوع توجه داشته باشیم و برای فضای جدید فکر کنیم.
به گزارش مهر وی طهرانچی با انتقاد از عدم شکل گیری شبکه ملی اطلاعات در کشور، تصریح کرد: از حدود ۱۰ سال گذشته موضوع ایجاد بستر ملی بین دانشگاه و جامعه علمی کشور مطرح بود که متاسفانه انجام نشد و اکنون نیز می بینیم که اینترنت خانگی پاسخگوی نیاز کنونی جامعه علمی نیست. شرایط جاری کشور جای خالی شبکه ملی اطلاعات را بیشتر نمایان می کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه