دسترسی کسب وکارها به داده‌های دولتی تسهیل می‌شود
همراه ما باشید

با همکاری کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی

دسترسی کسب وکارها به داده‌های دولتی تسهیل می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - دسترسی کسب وکارهای خصوصی به پایگاه های داده دولتی با همکاری کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی تسهیل می شود.

به گزارش دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، تسهیل دسترسی کسب وکارهای خصوصی به زیرساخت ها و پایگاه های داده دولتی و ملی، از اصول توسعه محسوب می شود. از این رو کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد دارند در راستای ایجاد شرایطی برای تسریع در هماهنگی های میان بخش خصوصی و دولتی و جهش در توسعه و تولید، امکان دسترسی کسب وکارهای بخش خصوصی را به سرویس های داده دولتی فراهم کنند.
بر این اساس فراخوان «تسهیل دسترسی کسب وکارهای خصوصی به زیرساخت ها و پایگاه های داده دولتی و ملی به صورت API» منتشرشده است تا فهرستی از خدمات موردنیاز کسب وکارهای خصوصی از بخش دولتی و عمومی، تهیه شود و پس از آن نسبت به هماهنگی برای در دسترس قرار گرفتن این فهرست به صورت API از طرف نهادهای مذکور، اقدامات لازم صورت گیرد.
به همین جهت تمامی استارت آپ ها، فعالان اقتصادی و کسب وکارهای خصوصی می توانند تا ۳۰ فروردین ماه جاری و پس از شناسایی خدمات موردنیاز مجموعه خود، درخواستشان را با ذکر نوع خدمت و نام سازمان مربوطه به آدرس ایمیل itgroup@isti.ir ارسال کنند.
درخواست های ثبت شده، در جلسات کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی با حضور اعضای کارگروه، دستگاه های دولتی که از آن ها سرویس (API) درخواست شده و نیز نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موردبررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای اختصاص این دسترسی، انجام می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه