تاخیر فروشگاه‌های اینترنتی در تحویل کالا
همراه ما باشید

تاخیر فروشگاه‌های اینترنتی در تحویل کالا

تاخیر فروشگاه‌های اینترنتی در تحویل کالا

آی‌سی‌تی‌نیوز - همان طور که می دانید تقریباً تمامی فروشگاه ها تعطیل هستند و اگر چیزی خراب شود یا به آن احتیاج پیدا کنید، به احتمال بسیار زیاد با در بسته روبرو می شوید. بسیاری چاره را در خرید اینترنتی می ببیند و همین موضوع منجر به رشد 200 درصدی فروش اینترنتی در کشور شده است. با این حال روند تحویل سفارش ها به همین خوبی پیش نرفته است.

همان طور که می دانید تقریباً تمامی فروشگاه ها تعطیل هستند و اگر چیزی خراب شود یا به آن احتیاج پیدا کنید، به احتمال بسیار زیاد با در بسته روبرو می شوید. بسیاری چاره را در خرید اینترنتی می ببیند و همین موضوع منجر به رشد 200 درصدی فروش اینترنتی در کشور شده است. با این حال روند تحویل سفارش ها به همین خوبی پیش نرفته است.
اخیراً قائم مقام وزیر صمت، مدرس خیابانی، از رشد 200 درصدی فروش اینترنتی از 23 اسفند خبر داده است. به گفته خیابانی، این رشد ناشی از آغاز فروش اینترنتی در 6 هزار واحد صنفی است.
به این ترتیب شانس اینکه این روزها شما هم دست به خرید اینترنتی زده باشید وجود دارد. با این حال برخلاف گذشته، مشاهدات ما نشان می دهد تقریباً اغلب فروشگاه ها در ارسال سفارش مشتریان خود تأخیر چند روزه تا دو هفته ای دارند که می توان آن را به تعطیلی اجباری، محدودیت های پستی و ممنوعیت تردد مرتبط دانست. بدتر اینکه فروشگاه های زیادی ثبت سفارش را باز گذاشته اند اما با گذشت بیش از یک هفته، برای ارسال آن هیچ اقدامی نکرده اند.
تأخیر فروشگاه ها در ارسال سفارش مشتریان در شرایطی است که انتظار می رود فرستادن سفارش ها سریع تر از هر زمان دیگری صورت بگیرد تا ضمن تأمین نیاز مشتری، به کاهش تردد مردم نیز کمک کنند. طبیعتاً این یک فرصت استثنایی برای فروشگاه های اینترنتی و کسب و کارهایی است که فروش اینترنتی دارند.
در هر صورت قائم مقام وزیر صمت ابراز امیدواری کرده سهم کسب و کارهای اینترنتی از اقتصاد به طور چشمگیری افزایش یابد. پیش تر نیز رئیس انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی از رشد 30 درصدی فروش اینترنتی انواع کالا خبر داده بود.
منبع : شهر سخت افزار

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه