ادامه جدال فرکانسی وزارت ارتباطات با صداوسیما
همراه ما باشید

ادامه جدال فرکانسی وزارت ارتباطات با صداوسیما

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات گفت: شبکه موبایل در تهران به حداکثر میزان ظرفیت نامی خود رسیده است. تنها راه افزایش ظرفیت پهنای باند،اضافه کردن فرکانسی است که در اختیار صداوسیماست.

محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه شبکه  موبایل در تهران به حداکثر میزان ظرفیت نامی خود رسیده است، تاکید کرد: تنها راه افزایش ظرفیت پهنای باند،اضافه کردن فرکانسی است که در اختیار صداوسیماست.
وی ادامه داد: فرکانس های حال حاضر شبکه  موبایل در باندهای بالاست، فرکانسهای در اختیار صداوسیما باند پایینند.در فرکانس های پایین تعداد دکل کمتری لازم است احداث شود. یعنی اگر فرکانسی که خالی است و صداوسیما هم استفاده نمی کند در اختیار موبایل قرار گیرد،هم ارز کمتری از کشور برای خرید تجهیزات صرف می شود و هم مردم کمتر نگران سلامتی خود از بابت آلودگی فرکانسی خواهند بود.
آذری جهرمی افزود: ٣ سال است در تلاشیم فرکانس ها را پس بگیریم. هم در دولت و هم در مجلس،گفته ایم در باندی دیگر نیازهای آینده صداوسیما را تامین می کنیم،نصف درآمد حاصل از واگذاری فرکانسها به اپراتورها هم برای توسعه شبکه دیجیتال به صداوسیما می دهیم اما آنها همراهی نکرده اند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: ارتقای شبکه بدون فرکانس امکان پذیر نیست. امیدوارم برای تامین نیاز مردم در این شرایط، مدیران صداوسیما ما را همراهی کنند.
بیشتر بخوانید :
آذری جهرمی: فرکانس مورد نیاز برای ارتقاء اینترنت در اختیار صدا و سیما است
همچنین روز گذشته هم پس از پاسخ وزیر ارتباطات به پرسش کاربران اینترنت درباره علت کندی سرعت، مدیر روابط عمومی سازمان صداوسیما به پاسخ محمدجواد آذری جهرمی به شکلی کنایه آمیز واکنش نشان داد.
 وزیر ارتباطات در اعتراض کاربران به کندی سرعت اینترنت مسئله نیاز به باند فرکانسی را مطرح کرد؛ باندی که سالهاست در اختیار صدا و سیما بوده و مذاکرات برای آزادسازی آن هنوز به نتیجه نرسیده است. 
محمدحسین رنجبران مدیر روابط عومی سازمان صداوسیما در واکنش به این ادعای آذری جهرمی نوشت:
«برادرمون سه سال نتونست مجلس طرفدار خودشون رو اقناع کنه که نظراتش کارشناسیه و نمایندگان زیر بار کار خلاف قانونی که می گوید نرفتند؛ آن وقت دوباره میاد میگه تقصیر صداوسیماست اینترنت کنده!
آقا یا یه دلیل دیگه پیدا کن یا بر اساس آنچه که خودتون گفتید زمانی که برنامه های پرمخاطب صداوسیما پخش می شه و ترافیک انترنت میاد پایین رو به مشترکان پیشنهاد بدید.
در ضمن بیخ گوشمان در ترکیه 88 درصد پوشش اینترنت خانگی است، اما در کشور ما به مدد هنر شما زیر 40 درصد است؛ اینکه دیگه ربطی به صداوسیما نداره!»

پس از آن معاون وزیر ارتباطات به ادعای مدیر روابط عمومی تلویزیون پاسخ داد و نوشت: 
«خیلی ممنون برای گزارش سه سال تلاش ما برای پس گرفتن فرکانسی که خالیه و آزاد نمی کنید!
برادرم! ⁧نرخ نجومی⁩ تبلیغات رو بیارید پایین ببینید بخش خصوصی ما چه طور ضریب نفوذ اینترنت خانگی رو دو برابر می کنه.
راستی فرکانس رو چه کسی ⁧سو⁩ می کنه که برنمی گردونید به مردم؟»

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه