نگرانی پلیس انگلیس از افزایش کودک‌آزاری آنلاین در دوران قرنطینه
همراه ما باشید

نگرانی پلیس انگلیس از افزایش کودک‌آزاری آنلاین در دوران قرنطینه

آی‌سی‌تی‌نیوز - آژانس ملی جرم و جنایت در انگلیس در مورد افزایش سوءاستفاده آنلاین و جنسی از کودکان در دوران قرنطینه ناشی از شیوع کرونا هشدار داد.

هشدار پلیس انگلیس در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان در دوران قرنطینهبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس امروز جمعه، ۱۵ فروردین، در مورد افزایش سوءاستفاده جنسی از کودکان در دوران قرنطینه ناشی از شیوع کرونا هشدار داد.

به گزارش گاردین، آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس با اشاره به این که ۳۰۰ هزار مجرم مترصد سوءاستفاده از کودکان در چت‌های آنلاین را شناسایی کرده، در مورد افزایش شمار این موارد در دوران قرنطینه ناشی از شیوع کرونا هشدار داد.

این آژانس تاکید کرد آمار ارائه شده مربوط به دوران پیش از شیوع کرونا و قرنطینه بود و ارزیابی‌های جدید نشان دهنده آمار‌های به مراتب بالاتری است.

این آژانس اعلام کرد: «براساس بررسی‌های انجام شده مجرمان در صحبت‌های آنلاین مترصد سوءاستفاده از کودکان هستند که به دلیل تعطیلی مدارس و ماندن در قرنطینه زمان بیشتری را در فضای مجازی می‌گذرانند.»

پلیس و آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس ماهانه بیش از ۵۰۰ مجرم سوءاستفاده کننده از کودکان را دستگیر می‌کنند.

براساس آمارها، سالانه ۱۹ هزار کودک انگلیسی مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری میزان شمار کودکان قربانی استثمار جنسی در انگلیس در ۵ سال گذشته شاهد رشد بوده است. مقام‌های محلی انگلیس می‌گویند: «در سال ۲۰۱۸-۱۹ حدود ۱۸۷۰۰ قربانی استثمار جنسی را شناسایی کرده‎اند.» شهر‌های «سوری»، «بیرمنگام» و «بردفورد» بالاترین میزان قربانیان استثمار جنسی را داشتند.

این نکته زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که بدانیم، بررسی‌های جدید در انگلیس نشان می‌دهد بیش از ۳ میلیون بزرگسال انگلیسی در کودکی قربانی سوءاستفاده جنسی بوده اند.

براساس داده‌های دفتر ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد از هر ۱۳ بزرگسال انگلیسی در بازه سنی ۱۸ تا ۷۴ سال، یک نفر قربانی سوء استفاده جنسی از کودکان بوده اند؛ از این میزان ۲.۴ میلیون نفر زن و ۷۰۹ هزار نفر مرد هستند؛ قربانیان عموما در سنین زیر ۱۶ سال مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفتند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه