نفوذ هکرها به نرم‌افزار ویدیوکنفرانس زوم
همراه ما باشید

نفوذ هکرها به نرم‌افزار ویدیوکنفرانس زوم

آی‌سی‌تی‌نیوز - در شرایطی که بسیاری از مجموعه های دولتی و خصوصی از نرم افزار زوم برای برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس استفاده می کنند، حملات هکری به این نرم افزار هم افزایش یافته است.

به گزارش فارس به نقل از آسین ایج، محبوبیت نرم افزار ویدئو کنفرانس زوم در هفته های اخیر و به دنبال اجرای سیاست های قرنطینه در صدها کشورها جهان افزایش یافته، اما به همین میزان هکرها نیز از نرم افزار یادشده سواستفاده می کنند.

بررسی هایی که در این زمینه توسط اف بی آی صورت گرفته نشان می دهد هکرها با حمله به این نرم افزار برای سرقت اطلاعات کاربران تلاش می کنند یا گاهی در میانه برگزاری جلسات با هک برخی افراد به جای تصاویر آنها تصاویر مستهجن نمایش می دهند.

همین مساله باعث شده تا مقامات قضایی و پلیس آمریکا با ارسال نامه ای خطاب به مدیران شرکت زوم از آنها بخواهند تا اقداماتی را به منظور حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران انجام دهند و جلوی نفوذ هکرها به این نرم افزار را بگیرند.

در برخی موارد هکرها بعد از نفوذ به جلسات ویدئو کنفرانس در حال برگزاری شروع به نمایش گفتار یا تصاویرنژادپرستانه کرده و حتی برخی از افراد حاضر در جلسات را نیز تهدید کرده اند. در برخی از این موارد که به جلسات ویدئو کنفرانس آموزشی مدارس حمله شده، ویروس های خطرناک در حین تدریس معلمان در کلاس منتشر شده است.

در برخی موارد اشخاص غیرمجاز با حضور در جلسات کلاس های درسی رفتارهای نامناسب یا زننده ای از خود نشان داده اند. اف بی آی به کاربران آمریکایی هشدار داده که لینک جلسات زوم خود را خصوصی نگه دارند از به اشتراک گذاری تصویر نمایشگر جلسه های زوم خودداری کنند تا امکان سواستفاده را به حداقل برسانند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه