شناسایی و تقدیر از معلمان خلاق آموزش مجازی
همراه ما باشید

شناسایی و تقدیر از معلمان خلاق آموزش مجازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش کمپین «درس خانه» را برای شناسایی و تقدیر از معلمانی که مسوولیت تولید محتوای آموزش مجازی دانش آموزان در شرایط تعطیلی مدارس در شرایط شیوع ویروس کرونا برعهده دارند را راه اندازی کرد.

«مشکات اسدی» مشاور زنان و توانمندسازی اجتماعی سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت و گو با ایرنا درباره کمپین «درس خانه» افزود: موضوع آموزش از راه دور دانش آموزان با شیوع ویروس کرونا اهمیت دوچندان پیدا کرد، در این ایام تمرکز سازمان فناوری اطلاعات در گام اول روی فعالیت کسب و کارهای بخش خصوصی بود که در حوزه ی اموزش از راه دور فعال هستند و این اقدام با ثبت نام در سامانه نوآفرین (csr) آغاز شد.
وی افزود: در گام بعدی با تمرکز روی موضوع تولید محتوای مطلوب و استاندارد، کمپین درس خانه را با همکاری آموزش و پرورش طراحی کرد. که این کمپین روی شناسایی و تقدیر از معلم هایی تمرکز دارد که در حوزه آموزش مجازی تولید محتوا کرده اند و به هر طریق که توانایی اش را داشتند، و تحت هر شرایطی ارتباط خودشان را با دانش آموزان حفظ کردند.
اسدی درباره شکل گیری کمپین و چگونگی شناسایی معلم های خلاق و فعال حوزه مجازی گفت: «درس خانه» با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان فناوری اطلاعات ایران شروع به کار کرد. ما از معلم ها خواستیم محتواهای تولیدی شان را بر بستر آپارات بارگزاری کنند تا در دو مرحله مورد داوری قرار بگیرد.
او اضافه کرد: داوری ابتدایی به شکل کمی انجام می شود و بازدید مخاطبان از ویدیو مورد توجه قرار می گیرد. پس از این مرحله تعداد معلم هایی که محتوای تولیدی شان بیشترین بازدید را داشته باشد برای ارزیابی کیفی انتخاب می شوند تا محتوا و خلاقیتی که در تولید آن داشتند مورد ارزیابی قرار بگیرد. پس از اتمام این طرح معلم ها شناسایی و تقدیر می شوند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه