ثبت شکایت مودیان مالیاتی الکترونیکی شد
همراه ما باشید

ثبت شکایت مودیان مالیاتی الکترونیکی شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فناوری سازمان امور مالیاتی از آماده شدن بستر الکترونیکی ثبت شکایات مودیان به شورای عالی مالیاتی به منظور کاهش مراجعات مردم و تکریم آنها خبر داد.

به گزارش فارس، هادی خانی معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی از آماده شدن بستر الکترونیکی ثبت شکایات مودیان به شورای عالی مالیاتی به منظور کاهش مراجعات و تکریم آنها خبر داد.
در این نامه خطاب به رئیس شورای عالی مالیاتی آمده است: در پاسخ به نامه شماره ۲۰۹/۱۸۹۷۹/د مورخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۹ و ضمن تشکر از مساعدت معمول به استحضار می رساند، در راستای تکریم مودیان مالیاتی و کاهش مراجعات ایشان برای ثبت شکایت به شورای عالی مالیاتی، سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای عالی مالیاتی، توسط همکاران این معاونت، طراحی و پیاده سازی شده و آماده بهره برداری است.
این سامانه به عنوان یک خدمت الکترونیک جدید، جهت بهره برداری در اختیار مودیان محترم مالیاتی فرار گرفته است و از طریق سامانه عملیات الکترونیک tax.gov.ir بخش ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات قابل دسترسی می باشد.
در سامانه باد شده، مودیان حقیقی و حقوقی با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور دریافتی از خدمات الکترونیک، که پس از اتمام فرآیند پیش ثبت نام الکترونیکی دریافت نموده اند، می توانند نسبت به ورود به پورتال و ثبت شکایت به آن شورا، اقدام نمایند.
در سامانه مذکور پس از ورود سال مالی، مشخصات رای قطعی هیات های حل اختلاف مالیاتی از بانک اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی واکشی می شود و پس از ارائه تصویر رای مورد نظر مودی، شکایت وی ثبت و رسید ثبت شکایت همراه پیامک صادر می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه