حمایت اوبر از رانندگان درگیر با کرونا
همراه ما باشید

حمایت اوبر از رانندگان درگیر با کرونا

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت اوبر اخیرا برنامه‌ای را در نظر گرفته که با توجه به آن می‌تواند رانندگانی که احتمال ابتلا به ویروس کرونا دارند را حمایت کند.

اخیرا سوال‌های زیادی ذهن کارکنان و رانندگان شرکت اوبر را به خود درگیر کرده بود که در صورت ابتلای رانندگان به ویروس کرونا شرایط این افراد چگونه پیش خواهد رفت. حالا شرکت اوبر تصمیم گرفته تا اهداف و برنامه‌های خود برای همکاری و حمایت از کارکنانش را اعلام کند. بر اساس این برنامه شرکت اوبر در صورت قرنطینه اجباری اشخاص و یا ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا، به کارکنان خود تا ۱۴ روز مرخصی با حقوق تعلق می‌دهد.

 

جزئیات کمک مالی اوبر به کارکنان بیمار
از آنجا که حجم درآمد هر راننده بسیار متفاوت با دیگری است، شرکت اوبر تصمیم گرفته تا با توجه به میزان درآمد روزانه هر شخص و احتساب میانگین آن، حقوق افراد را به آن‌ها پرداخت کند. گفتنی است این عمل با توجه به درآمد اشخاص در شش ماه گذشته صورت می‌گیرد. اگر شخصی نیز وجود داشته باشد که همچنان شش ماه از حضور او در سرویس اوبر نمی‌گذرد، شرکت میانگین درآمد وی از زمان شروع به کار تا تاریخ ۶ مارس را حساب می‌کند. برای مثال اگر فردی در طی یک روز ۲۸.۵۷ دلار درآمد داشته او ۴۰۰ دلار از شرکت اوبر دریافت خواهد کرد و اگر شخصی ۱۲۱.۴۲ دلار را روزانه دریافت می‌کرده است، مبلغ ۱۷۰۰ دلار را از سوی شرکت اوبر کسب می‌کند.

 

اقدامات اوبر برای حمایت از رانندگان در خطر ویروس کرونا

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،طی آخرین کنفرانس خبری که مسئولین شرکت اوبر به این منظور برقرار کردند، سخنگوی این شرکت اعلام کرد:‌ " ما باور داریم که سیاست در نظر گرفته شده نه تنها رانندگان را مورد حمایت قرار می‌دهد بلکه از سلامت تمامی مسافرین نیز پشتیبانی می‌کند. با چنین برنامه‌ای حتی اشخاصی که اقساط خود را با درآمد از شرکت ما دریافت می‌کردند قادرند با خیال راحت به استراحت و بهبود سلامت خود ادامه دهند". از آنجا که شرایط دنیا به سرعت در حال تغییر است، سیاست حمایتی شرکت تنها تا تاریخ ۶ آپریل مهلت دارد. شرکت اوبر اظهار کرد که در زمان مذکور شرایط جدید را در کنار سیاست‌های کمکی شرکت بیان خواهد کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه