عرضه اقلام بهداشتی در فضای مجازی ممنوع است
همراه ما باشید

عرضه اقلام بهداشتی در فضای مجازی ممنوع است

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با اشاره به شیوع کرونا گفت: عرضه کالاهای پزشکی و سلامت محور در فضای مجازی ممنوع است و باید از طریق داروخانه و مراکز مجاز انجام شود.

سرهنگ علی محمد پور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع جرایم در فضای مجازی بیان کرد: شهروندان برای انجام خرید امن در بستر مجازی، همانند فروشگاه های حقیقی به مجوزها و پارامترهای لازم توجه کنند.
وی با بیان اینکه فروشگاه های اینترنتی معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی از سازمان صمت هستند، افزود: برخی از کلاهبرداران این نماد را جعل کرده اند بنابراین شهروندان می توانند با کلیک بر روی نماد و مشاهده کردن مشخصات فروشگاه، تقلبی بودن آن را تشخیص دهند.
سرهنگ محمد پور با بیان اینکه بر اساس مقررات کشوری، خرید، فروش و عرضه هر کالایی که در فروشگاه های حقیقی ممنوع باشد، قطعاً در فضای مجازی هم ممنوع است، گفت: هم استانی ها دقت کنند که برخی از فروشگاه ها که کالاهای ممنوعه را عرضه می کنند، کلاهبرداری هستند.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با اشاره به شیوع کرونا ادامه داد: عرضه کالاهای پزشکی و سلامت محور کاملاً در فضای مجازی ممنوع است و باید از طریق داروخانه و مراکز مجاز تحت نظارت وزارت بهداشت تهیه شود.
نکته ای مهم برای چهارشنبه سوری
وی با اشاره به دیگر توصیه های لازم در خرید اینترنتی بیان کرد: از شهروندان خواستاریم از یک کارت بانکی اختصاصی به جز کارت حقوقی و پس انداز، در خریدهای اینترنتی استفاده کنند.
سرهنگ محمد پور با بیان اینکه شهروندان باید با استفاده از پارامترهای مخصوص، در خرید اینترنتی درگاه بانکی اصلی را از درگاه جعلی تشخیص دهند، افزود: در این راستا می طلبد شهروندان بعد از وصل شدن به درگاه بانکی برای پرداخت هزینه، اعداد و ارقام صفحه کلید مجازی را رفرش کنند و در صورت اصلی بودن باید بعد از هر رفرش کردن تغییر کند.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با اشاره به چهارشنبه سوری آخر سال بیان کرد: بعضاً شاهد هستیم برخی از طریق سایت ها، ساخت مواد منفجره را آموزش می دهند که باعث بروز مشکلاتی برای سلامت جامعه می شود و باید مد نظر خانواده ها قرار گیرد.
سرهنگ محمد پور ادامه داد: گردانندگان این سایت ها بدانند اینگونه موارد در فضای مجازی ممنوع است و قطعاً توسط مراجع قضائی با آنها برخورد می شود.
 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه