طرح «ترحیم مجازی» برای جانباختگان کرونا
همراه ما باشید

توسط شهرداری تهران برگزار می شود

طرح «ترحیم مجازی» برای جانباختگان کرونا

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری طرح «ترحیم مجازی» ویژه جان باختگان ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم ها و تجمعات مردمی به منظور کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس، سازمان فرهنگی هنری در راستای مأموریت فرهنگ سازی خود در جهت حفظ مناسک ایرانی اسلامی و التیام بخشیدن و تسکین خانواده های داغداری که عزیزان خود را در این برهه زمانی از دست داده اند، امکان برگزاری مراسم ختم و یادبود به صورت مجازی برای خانواده های داغدار تهرانی را فراهم می کند. 
وی افزود: با هماهنگی صورت گرفته، مراسم «ترحیم مجازی» در فضایی مناسب همراه با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم و با دعوت از سخنرانان مذهبی، قاریان با رعایت کلیه نکات بهـداشتی و با حضـور تعداد محدودی از اعضـای خانواده متوفی برگزار و این امکان به وجود می آید به صورت زنده از صفحه اختصاصی برنامه «ترحیم مجازی» در اینستاگرام و همچنین صفحات شخصی وابستگان متوفی منتشر شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن تسلیت به خانواده های داغدار تهرانی درباره نحوه استفاده از این طرح ادامه داد: متقاضیان استفاده از طرح «ترحیم مجازی» می توانند تقاضای خود را در سامانه ی ۱۸۳۷ ثبت کنند تا همکاران سازمان در اسرع وقت نسبت به هماهنگی با خانواده متوفی اقدام کنند. همچنین قرار است در کنار این خدمت فرهنگی، خدمات مشاوره روانشناسی و مذهبی به خانواده های داغدار تهرانی داده شود.
فاطمیان پور در پایان ضمن ابراز امیدواری برای کنترل شیوع ویروس کرونا و لزوم توجه به هشدارهای وزارت بهداشت درباره پویش «در خانه بمانیم» گفت: این طرح تا لغو ممنوعیت برگزاری تجمعات به منظور پیشگیری از ویروس کرونا ادامه خواهد داشت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه