خودروهای توقیفی اینترنتی ترخیص می‌شوند
همراه ما باشید

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا:

خودروهای توقیفی اینترنتی ترخیص می‌شوند

آی‌سی‌تی‌نیوز - سرهنگ علی محمدی رییس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا درباره ارائه خدمات اینترنتی گفت: با عنایت به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان پلیس هوشمند توسط فرمانده ناجا در راستای تحقق آن هدف، اصلاح فرآیندها و هوشمندسازی و توسعه خدمات در دستور کار قرار گرفت که این خدمات با شیوع ویروس کرونا شتاب بیشتری پیدا کرد.

وی ادامه داد: یکی از خدمت های جدید پلیس راهور ناجا ترخیص خودروهای توقیف شده توسط مقامات قضائی و پلیس راهور است که در گام اول در دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ و گام دوم فرآیند ترخیص خودرو به صورت اینترنتی و از طریق نرم افزارهای تلفن همراه انجام می شود.
 رییس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در فاز اول برای تعداد ۱۲ کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، اهواز، قم، کرمانشاه، ساری، رشت، گرگان، شیراز و اراک انجام می شود و در فاز دوم و در اوایل سال ۹۹ این فرآیند به کل کشور تسری خواهد یافت.
سرهنگ علی محمدی با بیان اینکه در حال حاضر در تهران تعداد ۱۱ ستاد ترخیص داریم که خدمات ترخیص خودرو را انجام می دهند، تصریح کرد: البته این تعداد به ۱۳۹ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ توسعه پیدا خواهد کرد که با این احتساب به طور میانگین در فاصله یک الی دو کیلومتری منازل عموم شهروندان تهرانی یک دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ وجود دارد. همچنین در سراسر کشور و کلیه شهرستان ها تعداد ۱۰۶۶ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ وجود دارد که در آینده نزدیک به هم میهنان خدمات ترخیص خودرو ارائه می کنند.
وی ادامه داد: کل مراحل فرآیند ترخیص خودرو به صورت پیامکی به مالک خودرو ابلاغ می شود که بعد از احراز هویت و احراز مالکیت مالک اطلاعات به صورت الکترونیکی به ستاد ترخیص ارسال و پس از تأییدیه بلامانع بودن ترخیص که به صورت سیستمی توسط مأموران و با نظارت حاکمیتی پلیس راهور انجام می شود، نیازی به حضور فرد در ستاد ترخیص راهور نمی باشد.
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: هزینه حمل خودرو با جرثقیل و هزینه پارکینگ را مالک به صورت اینترنتی و با دستگاه پوز که در دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ تعبیه شده پرداخت می کند و با ارائه قبض ترخیص، شخص می تواند به پارکینگ مربوطه برای ترخیص وسیله نقلیه توقیفی خود مراجعه کند و اگر شخص در همان روز به پارکینگ مراجعه کند، هیچ گونه هزینه ای به پارکینگ پرداخت نخواهد کرد./ ایلنا

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه