گردش مالی ۱۲۰میلیارد دلاری کسب‌وکار خانگی در ایران
همراه ما باشید

گردش مالی ۱۲۰میلیارد دلاری کسب‌وکار خانگی در ایران

گردش مالی  ۱۲۰میلیارد دلاری کسب‌وکار خانگی در ایران

آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از اعضای انجمن کسب‌وکار اینترنتی از نقش مهم کسب‌وکار‌های خانگی در اقتصاد کشور خبر داد و ابراز داشت: «گردش مالی فضای کسب‌وکار خانگی در ایران ۱۲۰میلیارد دلار در سال است».

یکی از اعضای انجمن کسب‌وکار اینترنتی از نقش مهم کسب‌وکار‌های خانگی در اقتصاد کشور خبر داد و ابراز داشت: «گردش مالی فضای کسب‌وکار خانگی در ایران ۱۲۰میلیارد دلار در سال است».

یاسر محدثی عضو انجمن کسب‌وکار اینترنتی گفت: بنابه آمار ارائه‌شده نزدیک به 50% از تراکنش‌های مالی کشور در فضای کسب‌وکار خانگی و محلی ثبت شده و این در حالی است که این حجم از مبادلات و گردش مالی نادیده گرفته می‌شود.

وی افزود: اگر در حوزه قانون نگاهی اصلاحی داشته باشیم و نگاهی عمیق‌تر به کسب‌وکار‌های خانگی بکنیم با این حجم فعالیت اقتصادی به‌راحتی می‌توان از بحران‌های اقتصادی موجود گذر کرد.

محدثی گردش مالی فضای کسب‌وکار خانگی در کشور را بالغ بر 120 میلیارد دلار در سال ذکر کرد.

این کارشناس فضای مجازی شفاف‌سازی فعالیت‌ها و اطلاع‌رسانی این حوزه را از الزامات برای مشتریان دانست و اضافه کرد: معمولاً زمانی قانون اعمال می‌شود که یک اتفاق جدی اعم از کلاهبرداری و تخلف در حوزه کسب‌وکار اینترنتی شکل می‌گیرد و قبل از آن هیچ اطلاع‌رسانی به‌منظور پیشگیری تخلفات انجام نشده است.

وی همچنین ابراز کرد: درصد بالایی از مردم با واژه‌های ایزو و نماد‌ها آشنا نیستند و از این جهت در فضای خرید و فروش اینترنتی سردرگم می‌شوند و این وظیفه قانون‌گذار است که این شفافیت را انجام دهد.

محدثی ضمن توصیه به مشتریان که خریدی بر پایه تحقیق داشته باشند، گفت: در بازار سنتی قبل از خرید تحقیقات لازم در خصوص کیفیت و قیمت انجام می‌شود که همین رویه می‌بایست در فضای اینترنتی نیز صورت گیرد.

وی ادامه داد: هنگامی که یک محصول ارائه می‌شود و از جذابیت برای مشتری برخوردار است، می‌بایست به نظراتی که مشتریان قبلی در خصوص این کالا درج کرده‌اند توجه شود و یا تمام نماد‌های سایت فروش بررسی شود. اگر موارد ذکرشده رعایت شود به‌طور حتم خرید و فروش سالم و رضایت‌بخشی انجام خواهد شد.

یاسر محدثی در پایان بر نظارت بیشتر پلیس فتا بر فضا‌های کسب‌وکار اینترنتی تأکید کرد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه