رشد ۱۳۰ درصدی جرایم سایبری در خراسان جنوبی
همراه ما باشید

رشد ۱۳۰ درصدی جرایم سایبری در خراسان جنوبی

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: طی چند روز باقی مانده به پایان سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳۰ درصد رشد وقوع جرائم فضای مجازی را داشته ایم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  از  بیرجند ، سرهنگ محمد پور رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با اشاره به جرایم فضای مجازی بیان کرد: طی چند روز باقی مانده به پایان سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳۰ درصد رشد وقوع جرایم فضای مجازی را داشته ایم.
او با بیان اینکه همچنین ۱۱۰ درصد افزایش کشف جرایم سایبری را داشته ایم، افزود: برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب همشهری ها و کلاهبرداری های رایانه ای ۸۸ درصد از مجموع جرایم سایبری را به خود اختصاص داده است.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی بیان کرد: مزاحمت های اینترنتی، انتشار فیلم و عکس خانوادگی و خصوصی در بستر فضای مجازی و انتشار شایعات از دیگر جرایمی بوده که در استان در فضای مجازی رخ داده است.
سرهنگ محمد پور به اشاره به جرایم مالی رخ داده در استان اظهار کرد: قریب به ۳۰ میلیارد ریال از حساب هم استانی ها کلاهبرداری شده است.
وی با بیان اینکه طمع افراد باعث بروز جرایم مالی در فضای مجازی می شود، افزود: برخی شهروندان در بستر مجازی به دنبال کالا هایی می روند که نسبت به قیمت حقیقی، اختلاف زیادی دارند.
سرهنگ محمد پور با بیان اینکه اختلاف زیاد بین قیمت کالا ها در فضای حقیقی و مجازی قطعاً کلاهبرداری است، اظهار کرد: از شهروندان خواستاریم در خرید کالا از طریق گروه ها و کانال های مختلف، به توصیه ها توجه لازم را داشته باشند.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی بیان کرد: بی توجهی کاربران هنگام خرید نسبت به درگاه اینترنتی بانک باعث بروز جرایم مالی شده که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.
او با اشاره به مزاحمت های اینترنتی گفت: عمده آسیب ها در این جرایم متوجه بانوان است چراکه در پروفایل ها تصاویر شخصی شأن را بارگذاری می کنند.
سرهنگ محمد پور با بیان اینکه از شهروندان خواستاریم از اعتماد زیاد به فضای مجازی بپرهیزند، گفت: همچنین هم استانی ها از گفت و گوی مسائل ریز خانوادگی در بستر فضای مجازی پرهیز کنند.
او بیان کرد: مردم به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکنند و اخبار را تنها از منابع رسمی دنبال کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه