آغاز فروش اینترنتی شهروند با همکاری استارتاپ‌ها
همراه ما باشید

آغاز فروش اینترنتی شهروند با همکاری استارتاپ‌ها

آی‌سی‌تی‌نیوز - اگر بخواهیم مساله فروش اینترنتی را در کوتاه مدت حل کنیم چاره ای جز همکاری با استارتاپ ها و مراکزی که فروش آنلاین انجام می دهند، نداریم. با تعدادی از استارتاپ ها برای ارسال کالاها به تفاهم رسیده ایم. فروش فروشگاه های شهروند از یکشنبه- 25 اسفند- هشت برابر وضعیت فعلی خواهد شد.

غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در سومین نشست خبری آنلاین مدیران ارشد شهرداری تهران با محوریت شیوع بیماری کرونا، بیان کرد: شهرداری در سازمان مدیریت بحران، مرکزی را برای مبارزه با کرونا تشکیل داده که دبیر آن رییس سازمان مدیریت و پیشگیری از بحران و ریاست برعهده شهردار تهران است. 
او در ادامه افزود: یکی از کمیته های این ستاد، تأمین اقلام، بهداشت محیط و پشتیبانی را برعهده دارد. به صورت روزانه و متمرکز اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده تأمین می شود؛ اما در مورد ماسک، موضوع ملی است و فقط مربوط به شهرداری نیست. شهروند، میادین میوه و تره بار، مترو، تاکسیرانی و اتوبوسرانی روزانه بیش از 3 میلیون ماسک و دستکش نیاز دارند که باتوجه به وضعیت تأمین این اقلام در کشور، تحقق این موضوع غیرممکن است. شهرداری از لحاظ مالی مشکلی ندارد اما تأمین این ملزومات باید از طریق توزیع اقلام بهداشتی، وزارت بازرگانی و دولت پیگیری شود.
محمدی با بیان اینکه شهرداری یکی از هماهنگ ترین دستگاه های اجرایی است که خدمات خود را به صورت مستمر به شهروندان ارائه می دهد، یادآور شد: شهروندان با تماس از طریق سامانه 137 داخلی 7 می توانند به بیان پیشنهادات و انتقادات خود از عملکرد شهرداری تهران در مقابله با کرونا بپردازند. بزودی کد دستوری 7*137 نیز فعال می شود که بتوانیم ارتباط دو سویه ای با مردم داشته باشیم و نقطه نظرات مردم را در ابلاغیه ها و برنامه های آتی خود اعمال کنیم.
رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران در مورد فروش اینترنتی کالاها، گفت: اگر بخواهیم مساله فروش اینترنتی را در کوتاه مدت حل کنیم چاره ای جز همکاری با استارتاپ ها و مراکزی که فروش آنلاین انجام می دهند، نداریم. با تعدادی از استارتاپ هابرای ارسال کالاها به تفاهم رسیده ایم. فروش فروشگاه های شهروند از فردا (یکشنبه) هشت برابر وضعیت فعلی خواهد شد.
به گزارش شهرنوشت،او افزود: روزانه 100 هزار نفر از فروشگاه شهروند و 1.5 میلیون نفر از میادین میوه و تره بار شهرداری خرید می کنند و حالا باید چاره ای اندیشیده شود تا در مورد پوشش این حجم خرید چاره اندیشی کنیم.
محمدی درباره فعالیت زباله گردها در شهر گفت: متأسفانه با اینکه ابلاغ کرده بودیم که زباله گردی ممنوع شده اما همچنان شاهد این پدیده اجتماعی در سطح شهر هستیم. روز گذشته ار مردم درخواست کردم که مواردی که در سطح شهر مشاهده می کنند به سامانه 137 اعلام کنند و ما را در کنترل کرونا یاری دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه