رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا
همراه ما باشید

گزارش سال 98 آپارات منتشر شد

رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا

رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا

آی‌سی‌تی‌نیوز - بیش از 10 سال از تاسیس سایت اشتراک ویدیو یا UGC آپارات می‏گذرد.  از سال 1389 سایت های اشترک ویدیو بی‏شماری فعالیت کردند، اما تعداد کمی از این سایت‏‌ها  ماندگار شدند یا اطلاعات آماری و ارقامی خود را رسانه‏‌ای کردند.

با پیشرفت تکنولوژی و رشد کسب و کارهای دیجیتال، بررسی‌ دقیق آمار و سنجش رفتار کاربران برای روشن تر شدن مسیر آینده اهمیت پیدا می‏کند که آپارات نیز در همین راستا گزارش آماری سال 1398 را منتشر کرده است.
آپارات در گزارش پایان سال، از نگاه آمار و ارقام به تحلیل رفتار کاربران و تغییرات این UGC پرداخته‏ ‏است. از جمله اطلاعات این گزارش می‏توان به رتبه زیر  100الکسا، تعداد کاربران، درصد تماشای ویدیو‏ها، میانگین تعداد نمایش موفق ویدیو در یک روز، کسب درآمد و ... اشاره کرد. داده¬هایی که روند رشد آپارات را در یک سال نشان می‏دهند و ثابت می¬کند این پلتفرم هر روز در تلاش است تا خود را به روز و  بدون توقف با دنیا رقابت کند.
آپارات در پایان امسال موفق شده است جایگاه 80 الکسا را بدست آورد و لقب تنها سایت ایرانی به جهت تجربه رتبه زیر 100 الکسا را از آن خود کند. همچنین در کنار این موفقیت جهانی، رتبه نخست بین تمام سایت‏های ایرانی هم متعلق به آپارات است.  بیش از 180 میلیون دقیقه نمایش روزانه موفق ویدیو و 36 میلیون مخاطب ماهانه منحصر به فرد که جمعیتی به اندازه کشور مراکش را در بر می¬گیرند، دو آمار مهمی هستند که آپارات در گزارش سال 98 منتشر کرده است.
همچنین در سال 1398 کاربران آپارات پنج میلیون و 411 هزار و 106 ویدیو آپلود کرده‏اند، که این رقم نشانگر روند رشد و ارتباط کاربر‏ها در آپلود و تماشای ویدیو را نشان می‏دهد. طبق این آمار میزان آپلود ویدیو در آپارات نسبت به سال 1397 رشد بالای 120 درصد داشته است.
در بخش گیم استریم، بیش از 3 هزار و 500 نفر از ظرفیت‏های زیر ساخت آپارات استفاده و با رفتارشان پنج بازی محبوب دنیای استریم را رتبه¬بندی کرده¬اند. اهمیت این آمار به اندازه¬ای است که به  صاحبان صنعت گیم کمک می‏کند تا سلیقه مخاطب را بشناسند و متناسب با ظرفیت‏های کاربران به اهداف خود نزدیک شوند.
رفتار شناسی کاربران در جستجوی افراد و کاراکترها هم در آپارات بسیار جالب است. در سال 98 در قسمت جستجوی آپارات، کاربران از بین خواننده¬ها بیشتر در جستجوی محسن ابراهیم زاده، از بین بازیگران مرد بیشتر در جستجوی مهران مدیری، از بین بازیگران زن مهناز افشار، از بین شخصیت¬های سیاسی علی‏اکبر رائفی پور،  در بین ورزشکاران کریستیانو رونالدو، در بین مداحان محمود کریمی و در بین شخصیت¬های کارتونی در جستجوی باب اسفنجی بوده¬اند. 
همچنین این گزارش که در قالب اینفوگرافی منتشر شده است، اطلاعات فنی مهمی  از جمله تقسیم پهنای باند آپارات در بین اپراتورهای اینترنتی و نیز تناسب درصد تماشای ویدیوها بر اساس زمان ویدیو را بیان کرده است. 

گزارش سال 98 آپارات منتشر شد رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا گزارش سال 98 آپارات منتشر شد رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا گزارش سال 98 آپارات منتشر شد رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا گزارش سال 98 آپارات منتشر شد رشد 120 درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه 80 الکسا

(این مطلب یک رپورتاژآگهی است)

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه