ساخت ماهواره پیام۲ آغاز شد
همراه ما باشید

ساخت ماهواره پیام۲ آغاز شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فضایی ایران از ابلاغ ساخت ماهواره پیام۲ خبر داد و گفت: ساخت ماهواره سنجشی با قدرت یک متر توسط دانشمندان دانشگاه صنعتی امیر کبیر انجام می شود.

مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ساخت ماهواره پیام ۲ ابلاغ شده است،گفت: این ماهواره از نوع سنجشی و با دقت یک متر است که آغاز مراحل ساخت آن را به دانشگاه صنعتی امیر کبیر صادر کردیم که توسط نخبگان، محققان و دانشمندان این دانشگاه ساخته می شود.

وی افزود: ماهواره پیام ۲ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در قالب تیم‌های متخصص متشکل از دانشجویان نخبه ایرانی زیر نظر اعضای هیات علمی این دانشگاه ساخته خواهد شد به طوری که ۱۱ نفر از اساتید دانشگاهی با مشارکت ۸۰ دانشجو این پروژه علمی و تحقیقاتی را به اتمام خواهند رساند.

براری تصریح کرد: این ماهواره دارای طراحی مفهومی و چهار حوزه توسعه تکنولوژی و فناوری است چراکه کارکرد آن تصویر برداری بوده و قرار است در مدار بالای ۵۰۰ کیلومتر قرار گیرد این در حالی است که ماهواره قبلی این دانشگاه با در جه قدرت ۴۰ متر بوده اما ماهواره پیام ۲ نیز نه تنها قدرت تصویر برداری اش یک متر است بلکه در مدار بالا قرار خواهد گرفت.

 وی ادامه داد: برای رسیدن به جایگاه مهم و اساسی در حوزه فضا باید در تولید انواع ماهواره استمرار وجود داشته باشد تا بتوانیم خدمات فضایی مانند اینترنت را وارد زندگی مردم کنیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه