رتبه نخست تهران در نصب کنتورهای هوشمند برق
همراه ما باشید

رتبه نخست تهران در نصب کنتورهای هوشمند برق

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهر تهران گفت: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد از مصرف انرژی برق در پایتخت، توسط کنتورهای هوشمند، پایش شده و تحت نظارت لحظه ای است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ حسین صبوری در این باره اظهار داشت: در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی تاکنون بیش از ۸۵ هزار دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان نصب شده است که بر اساس آن وضعیت مصرف برق لحظه ای پایش می شود.
وی افزود: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ رتبه نخست کشور در نصب کنتورهای هوشمند را کسب کرده است.
 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهر تهران ادامه داد: ایجاد امکان قرائت از راه دور کنتور مشترکان و مقادیر ولتاژ، جریان و ضریب قدرت، کاهش مصارف غیرمجاز، فراهم شدن بستر اصلاح الگوی مصرف و امکان مشارکت مشترکان در برنامه های مدیریت مصرف و پاسخگویی بار وکاهش تلفات غیرفنی و مانیتورینگ تلفات فنی شبکه توزیع از مهم ترین دستاوردهای اجرای نصب کنتورهای هوشمند است.
 وی با اشاره به ویژگی تکنولوژی کنتور های دیجیتالی گفت: در حال حاضر امکان کنترل ولتاژ حدود یک میلیون مشترک فراهم شده است که به صورت خود کار در زمان قرائت لوازم اندازه گیری، ولتاژ مشترکان، ثبت و در صورت هرگونه مغایرت با استاندارد های تعیین شده، داده های ثبت شده، به منظور رفع مغایرت به مناطق برق ارجاع می شود.
صبوری تاکید کرد: اطلاع از وضعیت مصرف برق مشترکان در شرایط بحران همچون افزایش ناگهانی بار در پیک تابستان باعث کنترل مناسب مصرف برق و حفظ پایداری شبکه توزیع برق پایتخت شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه