سنای آمریکا جاسوسی از کاربران اینترنت را تسهیل می‌کند
همراه ما باشید

با تصویب یک قانون جدید

سنای آمریکا جاسوسی از کاربران اینترنت را تسهیل می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - سنای آمریکا به دنبال تصویب قانون جدیدی است که شرکت‌های فناوری را برای پایان رمزگذاری اینترنتی داده‌های کاربران به شدت تحت فشار قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آرس تکنیکا، دو سناتور جمهوری خواه و دو سناتور دموکرات سنای آمریکا طرحی را برای تصویب ارائه کرده‌اند که اگر چه هدف ظاهری آن مقابله با سواستفاده جنسی از کودکان در فضای مجازی است، اما مخالفان طرح یادشده آن را در عمل یک اسب تروجان برای آسیب زدن به امنیت کاربران اینترنت و جلوگیری از رمزگذاری اطلاعات آنها توصیف کرده‌اند.

این طرح که «ارن ایت» نام دارد و مخفف عبارت ریشه کنی سواستفاده و غفلت گسترده از فناوری‌های تعاملی است، شرکت‌های فناوری را موظف می‌سازد تا برای مقابله با سواستفاده جنسی از کودکان در فضای مجازی همکاری‌های گسترده‌ای با دولت و مقامات قضائی انجام دهند که نتیجه آن حذف رمزگذاری داده‌های رد و بدل شده کاربران نیز خواهد بود.

در صورت تصویب این قانون رمزگذاری داده‌های کاربران به طور مستقیم ممنوع نمی‌شود، اما کمیسیونی ایجاد خواهد شد که شرکت‌های فناوری و پلتفرم های آنلاین را موظف به افشای داده‌های رمزگذاری شده اشخاص ثالث در صورت ارائه درخواست خواهد کرد. ریاست این کمیسیون بر عهده دادستان کل آمریکا خواهد بود.

با توجه به اینکه اکثر اعضای این کمیسیون ۱۵ نفره را مقامات قضائی و انتظامی آمریکا تشکیل می‌دهند می‌توان حدس زد که فشار آنها بر شرکت‌های فناوری به بهانه‌های مختلف برای افشای داده‌های رمزگذاری شده کاربران افزایش یابد.

نگرانی در این زمینه تا بدان حد افزایش یافته که ران وایدن سناتور دموکرات آمریکایی آن را اسب تروجانی در دستان ترامپ و دادستان کل آمریکا برای کنترل آزادی بیان توصیف کرده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه