توییتر هم ویدیوهای ترامپ را جعلی دانست
همراه ما باشید

بعد از فیس‌بوک

توییتر هم ویدیوهای ترامپ را جعلی دانست

آی‌سی‌تی‌نیوز - توئیتر ویدئوهای باز ارسال شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به عنوان ویدئوهای ساختگی که به شکل فریبنده‌ای دستکاری شده اند، از ویدئوهای غیرجعلی متمایز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این اولین بار است که توئیتر دست به چنین اقدامی می‌زند و ویدئوی بازارسال شده توسط یکی از کاربران خود را با برچسب فریبنده مشخص می‌کند.

ویدئوی یادشده توسط مدیر حساب توئیتر کاخ سفید تولید و منتشر شده و توسط دونالد ترامپ باز ارسال شده است. در این ویدئو جو بایدن کاندیدای اصلی جمهوری خواهان و رقیب احتمالی دونالد ترامپ در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا مورد تمسخر قرار گرفته است.

توئیتر دستورالعملی را در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا منتشر کرده که بر اساس آن هر ویدئویی که به شکلی فریبنده و با هدف گمراه کردن مردم در این شبکه اجتماعی منتشر شود، برچسبی با هدف مطلع کردن مردم دریافت خواهد کرد.

در ویدئوی علامت زده شده توسط توئیتر جو بایدن به صراحت از انتخاب مجدد دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا یاد می‌کند. امری که به طور قطع به دروغ به وی نسبت داده شده است. ترامپ پیش از این هم با انتشار عکس‌ها و ویدئوهای هجوآمیز بارها به تمسخر رقبای دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته بود.

 

در همین رابطه:  فیس‌بوک تبلیغات انتخاباتی ترامپ را حذف کرد

فیس بوک آگهی های کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ را به دلیل نقض قوانین انتشار اطلاعات جعلی حذف کرده است.

به گزارش مهر، فیس بوک بیش از هزار تبلیغ انتخاباتی دونالد ترامپ را به دلیل نقض قوانین انتشار اطلاعات جعلی حذف کرده است. این آگهی در اصل مربوط به کمپین انتخاب دوباره دونالد ترامپ در سمت ریاست جمهوری آمریکا بود که کاربران را به تحقیقی به نام «آمار سرشماری» هدایت می کرد. این آگهی کاربران را گمراه می کرد.
اندی استون سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد: ما سیاست هایی برای جلوگیری از ایجاد سردرگمی درباره آمار سرشماری رسمی آمریکا داریم. این مورد نیز یکی از نمونه های اجرای این قوانین است.
این آگهی ها از اوایل هفته گذشته برای کاربران آمریکایی فیس بوک منتشر شدند، اما اکنون غیر فعال و حذف شده اند.
فیس بوک سال گذشته اعلام کرد اطلاعات و اخبار جعلی مربوط به آمار سرشماری را ممنوع می کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه