تعطیلی آموزش در روستاهایی که نه تلفن دارند نه اینترنت
همراه ما باشید

وضعیتی که در خراسان شمالی در حال وقوع است

تعطیلی آموزش در روستاهایی که نه تلفن دارند نه اینترنت

تعطیلی آموزش در روستاهایی که نه تلفن دارند نه اینترنت

آی‌سی‌تی‌نیوز - در روزهایی که کرونا مدارس را تعطیل کرده و مسئولان برای تداوم آموزش، از راه اندازی سامانه آموزش مجازی خبر می دهند، دانش آموزان روستاهای مرزی در بخش جرگلان که محرومیت مثل سریش به آن چسبیده، در نبود اینترنت همراه و ثابت از آموزش هم محروم شده اند و والدین دانش آموزان نمی دانند از چه طریقی پیگیر تحصیل فرزندان شان شوند؛ در حالی که دکل نصب شده در بالای کوه در نوار مرزی بلاتکلیف است و راه اندازی نشده تا پلی برای ارتباط و آموزش مجازی باشد و این دغدغه هر روز پررنگ تر می شود.

اهالی روستاهایی مانند «قوریدره»، «بهار» و «قره قانلو» که حتی تلفن ثابت شان هم مشکل دارد سال هاست پیگیر راه اندازی اینترنت هستند و چیزی جز وعده های پوچ نصیب شان نشده است. البته پس از چاپ گزارشی در روزنامه خراسان شمالی با عنوان «آنتن فقط بالای کوه»، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات جوابیه ای امیدوارکننده برای روزنامه خراسان شمالی ارسال کرد که متاسفانه با گذشت حدود یک ماه به گفته اهالی هنوز هم اقدامی انجام نشده است.
یکی از اهالی جرگلان در این باره گفت: پس از تعطیلی مدارس دیگر خبری از آموزش نیست و متاسفانه برنامه های مسئولان برای آموزش، شامل حال ما که اینترنت نداریم، نمی شود.
«عاشور» به وضعیت نا به سامان خطوط تلفن ثابت اشاره و اظهارکرد: با خط ثابت به سختی می توان تماس گرفت و اینترنت نیست و وقتی این موضوع را پیگیر شدیم جواب قانع کننده ای ندادند.
او اضافه کرد: شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای ارتباط و آموزش هستند اما نبود امکانات این بار تحصیل فرزندان مان را نشانه گرفته است و هر چقدر شرایط بحرانی تر شود، بیشتر متوجه نداشته های مان می شویم.
در این خصوص «وحیدی» معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار راز و جرگلان گفت: اکنون 9 دکل ایرانسل برای پوشش آنتن تلفن همراه در روستاهای راز و جرگلان در حال نصب است و پیمانکار موظف به اتمام پروژه تا پایان سال بوده اما به دلیل شرایط پیش آمده فعلاً به کندی پیش می رود و پیگیر هستیم که هر چه سریع تر همه روستاهای این شهرستان از اینترنت برخوردار شوند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه