آموزش مجازی موسیقی غیرقانونی است
همراه ما باشید

آموزش مجازی موسیقی غیرقانونی است

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تأکید بر اینکه شرایط سخت آموزشگاه های آزاد هنری را درک می کنیم، از ممنوعیت برگزاری کلاس های آموزش مجازی موسیقی توسط این آموزشگاه ها خبر داد.

محمدعلی جعفری در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا بررسی های ما شروع شد تا راهی را پیدا کنیم که آموزشگاه های آزاد هنری آسیب کمتری ببینند؛ چرا که این آموزشگاه ها از هیچ حمایت مالی برخوردار نیستند و تعطیلیِ پیش از عید نوروز به آن ها خسارت زیادی وارد می کند.
وی ادامه داد: در این شرایط، دولت به لحاظ زمان پرداخت اقساط، تمهیداتی را اندیشیده که امیدواریم عملی شود و بانک ها فشاری به آموزشگاه های آزاد هنری که روی پای خودشان ایستاده اند، وارد نکنند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: باوجوداینکه نگران وضعیت این آموزشگاه ها هستیم اما اتفاقی هم در کنار این تعطیلی افتاده که خیلی با آن موافق نیستیم و آن بحث آموزش مجازی است که به ویژه برخی آموزشگاه های موسیقی شروع به اطلاع رسانی دربارۀ آن کرده اند.
جعفری تصریح کرد: آموزش مجازی هنوز سازوکار قانونی ندارد و دستورالعملی در خصوص آن ابلاغ نشده است.
وی افزود: طی جلسه ای که با انجمن آموزشگاه داران موسیقی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که صلاح نیست آموزش مجازی بدون دستورالعمل، مجوز و بستر مناسب انجام شود، بنابراین لازم است اعلام کنم کلیه کلاس های موسیقی که تبلیغ آموزش مجازی می کنند کارشان غیرمجاز و غیرقانونی است و افراد و علاقه مندان مراقب باشند که تحت این عنوان سوءاستفاده ای از آن ها صورت نگیرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه