مردم در عوارضی‌ها از کارت بانکی استفاده کنند
همراه ما باشید

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

مردم در عوارضی‌ها از کارت بانکی استفاده کنند

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ضرورت دارد مردم نسبت به پرداخت به موقع عوارض در عوارضی های الکترونیک اقدام کنند، گفت: در عوارضی های نقدی امکان استفاده از کارت بانکی به جای پول نقد وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی کاربران خواستار پیگیری درباره توقف دریافت پول و کارت بانکی در عوارضی های نقدی شدند.
بنابر این گزارش به گفته کاربران این خبرگزاری باجه های دریافت عوارض در آزادراه ها معمولا پول نقد دریافت می کنند و در مواردی عوارض با کارت بانکی پرداخت می شود که با توجه به شیوع بیماری کرونا ضرورت دارد پرداخت عوارض به روش نقدی و یا کارت بانکی متوقف شود.
در این راستا موضوع را از مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور پیگیری کردیم.
خیرالله خادمی در این باره به خبرنگار فارس گفت: همه عوارضی های نقدی پوز بانکی دارند و امکان دریافت کارت بانکی به جای پول نقد وجود دارد.
وی ادامه داد: در این عوارضی ها مردم تلاش کنند در راستای جلوگیری از شیوع بیماری ها، از کارت بانکی به جای پول نقد استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی این آمادگی را دارد که همه عوارضی های آزادراه ها را الکترونیک کند، گفت: ضرورت دارد در راستای بازگشت سرمایه سرمایه گذاران پرداخت عوارضی ها به موقع انجام شود. در سیستم ATC مردم پس از عبور از آزادراه مهلت دارند که عوارضی را به چندین روش پرداخت کنند.
وی افزود: متأسفانه عده ای نسبت به پرداخت عوارضی ها اهتمام چندانی ندارند و این موجب می شود که در راستای بازگشت سرمایه سرمایه گذاران آزادراهی با مشکل مواجه شویم، به هر حال آزادراه ها به روش های مختلف تأمین مالی ساخته می شود و سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.
خادمی با بیان اینکه در حال حاضر در 4 آزادراه سیستم اخذ عوارض به صورت الکترونیک اجرا شده است، بیان کرد: ما برای توسعه این سیستم در همه آزادراه های کشور آماده ایم، اما ضرورت دارد در راستای تشویق سرمایه گذاران حتماً پرداخت عوارضی در عوارضی های الکترونیک از سوی مردم به موقع انجام شود.
وی اظهار داشت: منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال که به تازگی و ششم اسفندماه امسال به بهره برداری رسید نیز سیستم دریافت عوارض به صورت الکترونیک دارد و از مردم می خواهیم حتماً در پرداخت به موقع عوارضی ها اقدام کنند تا مشوقی برای توسعه این سیستم در همه آزادراه ها باشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه