اپ‌های خبری ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف شد
همراه ما باشید

اپ‌های خبری ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - فروشگاه پلی استور، متعلق به شرکت گوگل، در تازه‌ترین اقدام خود برخی از نرم‌افزارهای خبری در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را پاک کرده است. نرم‌افزار خبری کوین تلگراف یکی از همین نرم‌افزارهای حذف‌شده است.

به گزارش کوین تلگراف، نرم‌افزارهای خبری در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین از جمله کوین تلگراف و کوین دسک توسط فروشگاه گوگل استور حذف شده‌اند.

گوگل هنوز واکنشی نسبت به خذف این برنامه‌ها از فروشگاه خود نشان نداده است. کوین تلگراف در بیانیه خود عنوان می‌کند: با ارسال نامه‌ای به گوگل، خواستار اطلاع از دلیل حذف برنامه خود شدیم، اما این شرکت هنوز واکنشی به این ماجرا نشان نداده است.

از طرف خود [کوین تلگراف]، فعالیت ما در روزهای اخیر تغییر نکرده بود، در حال حاضر دلیلی برای حذف برنامه خود [از گوگل استور] نمی‌بینیم.

به گزارش ارز دیجیتال،‌ این اولین بار نیست که پلی استور در مواجه با حوزه ارزهای دیجیتال، شمشیرش را از رو می‌بنند. اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ (آذر)، نرم‌افزار متامسک (MetaMask) از این فروشگاه حذف شد. دن فیندلی (Dan Findlay)، از توسعه‌دهندگان ارشد متامسک در این خصوص گفت: عمیقا امیدوارم این مشکل یک اشتباه از جانب تیم بازرسی گوگل باشد؛ اما با وجود مشکلات اخیر در ارتباط با مسدود شدن کانال‌های ارزهای دیجیتال در یوتیوب، این فکر در ذهنم ایجاد شده است که گوگل در حال مقابله با فناوری‌های غیرمتمرکز است.

در آن زمان کانال‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب یکی پس از دیگری مسدود می‌شدند. یوتیوب کمی بعد عنوان کرد که این مسدودسازی‌ها سهوی بوده و به زودی رفع می‌شوند.

پیش‌تر نیز شاهد ممنوعیت فعالیت برخی از نرم‌افزارهای ماینینگ در پلی استور بودیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه