اقدامات فناورانه شهرداری تهران برای مقابله با کرونا
همراه ما باشید

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تشریح کرد

اقدامات فناورانه شهرداری تهران برای مقابله با کرونا

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از شهروندان خواست تا درخواست های خود را به صورت غیر حضوری و در سامانه 137 ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در نخستین نشست خبری گزارش عملکرد شهرداری تهران برای مقابله با کروناویروس که امروز به صورت مجازی برگزار شد، با بیان اینکه دو دسته کار در شهرداری تهران برای مقابله با کروناویروس انجام شده است، گفت: یک دسته اقداماتی که در درون شهرداری برای ایجاد زیرساخت های و نرم افزارهای لازم از جمله فراهم کردن بستر دورکاری برای کارکنان، همچنین برقراری امکان ارتباطات یکپارچه جلسات مجازی و کنفرانس مجازی در دستور کار قرار گرفت. الان هم در بخش های مختلف شهرداری بسیاری از نشست ها به همین شیوه برگزار می شود. 
به گفته او؛ موضوع دیگر ایجاد زیرساخت های اطلاع رسانی در درون شهرداری است. بستر آموزش مجازی را هم برای آموزش سریع در کل شهرداری به کار گرفتیم. 
فرجود افزود: حوزه دوم برای شهروندان است که امکان اطلاع رسانی های گسترده و عمومی با روش های مختلف در شهرداری داریم که یکی از آنها بستر 137 است که آن را تقویت کردیم تا شهروندان بتوانند بهتر ارتباط بگیرند. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه به کمک اپلیکیشن های پرکاربرد هم به دنبال افزایش آموزش های لازم هستیم، توضیح داد: سعی داریم در توزیع اقلام لازم هم به کمک مردم برویم تا مردم حضور فیزیکی شان کمتر شود. نکته دیگر این است که من از شهروندان می خواهم تا از بستر «تهران من» برای انجام اموراتشان استفاده کنند چرا که برای مثال در همین نرم افزار می توانند اقدام به پرداخت های قبوض خود کنند یا کارت بلیت خریداری کنند.
فرجود این را هم گفت: به زودی یک بخش جدید در tehran.ir هم قرار خواهد گرفت که کلیه اطلاعات مورد نیاز برای مقابله با کرونا در آن قرار خواهد گرفت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه