گلستان پیشگام برگزاری دادگاه‌های الکترونیکی می‌شود
همراه ما باشید

گلستان پیشگام برگزاری دادگاه‌های الکترونیکی می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - گلستان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: باهدف کاهش رفت وآمد متهمان از زندان به دادگاه، گلستان برای برگزاری دادگاه های الکترونیک پیشگام می شود.

هادی هاشمیان امروز در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در گرگان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در دادرسی الکترونیک، قاضی با استفاده از ارتباط تصویری اظهارات و دفاعیات متهم را اخذ می کند و نیاز به اعزام چندباره متهم از زندان به دادگاه نیست.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری زندان های استان، امکان اجرای این طرح با حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور بررسی و مقرر شد با فراهم شدن مقدمات، به زودی این طرح در گلستان اجرایی شود.
به گزارش  دادگستری گلستان، هاشمیان از افزایش استفاده از پابندهای الکترونیک برای محکومان هم خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۲ محکوم با استفاده از این پابندها تحت نظارت هستند و امیدواریم با کمک سازمان زندان های کشور این رقم افزایش یابد.
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به تلاش های دادگستری استان برای کاهش جمعیت کیفری هم اشاره کرد و گفت: در راستای دستورالعمل رئیس قوه قضاییه در کمتر از دوماه، حدود هزار و ۳۰۰ محکوم که مشمول این دستورالعمل هستند از زندان آزاد شدند.
کلاگر، نماینده ویژه رئیس سازمان زندان های کشور هم در جلسه امروز، از اختصاص ۱۰۰ پابند الکترونیک تا پایان اسفند به گلستان خبر داد و گفت: ۷۰۰ نفر در گلستان مشمول استفاده از پابند الکترونیک هستند که تلاش می کنیم با تأمین پابندهای بیشتر این امکان را فراهم کنیم.
کلاگر بیان کرد: هم اکنون در ۲۶ استان کشور از پابند الکترونیک برای محکومان واجد شرایط استفاده می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه