تفاهم همکاری فعالان صنعت محتوای دیجیتال کودک
همراه ما باشید

تفاهم همکاری فعالان صنعت محتوای دیجیتال کودک

آی‌سی‌تی‌نیوز - فعالان صنعت محتوای دیجیتال کودک و نوجوان با هدف همگرایی و توسعه بازار محتوای دیجیتال، تفاهم نامه همکاری را امضا کردند.

با هدف همگرایی و توسعه ی بازار محتوای دیجیتال شرکتهای فعال در این عرصه همزمان با نمایشگاه توسعه کسب و کارهای دیجیتال کودک و نوجوان تفاهم نامه همکاری امضا کردند. 
در مقدمه این تفاهم نامه آمده است: در راستای نیل به آرمان های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران و تحقق اصول و اهداف پیش بینی شده در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، و همچنین اجرای مصوبات کمسیون فرهنگی-اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی، و اجرای بخش نامه های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفاهم نامه ذیل بین شرکت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مؤسسات فرهنگی دیجیتال و فعالان صنعت محتوای دیجیتال حوزه کودک و نوجوان منعقد می شود.
محورهای همکاری در این تفاهم نامه شامل تقویت و تکمیل همه جانبه اجزاء زنجیره ارزش محتوای دیجیتال حوزه کودک و نوجوان، باز تعریف و تعیین نقش های اجزاء زنجیره ی ارزش صنعت محتوای دیجیتال حوزه کودک و نوجوان، تلاش جمعی ذی ربطان و ذی نفعان در راستای رفع چالش های فراروی توسعه ی کسب و کارهای فرهنگی حوزه کودک و نوجوان، ایجاد بازارهای جدید در کنار توسعه بازار فعلی محتوای دیجیتال حوزه کودک و نوجوان، شناسایی ظرفیت های بومی و ایجاد مسیرهای صادرات محتوا و سرویس های دیجیتال حوزه کودک و نوجوان و ایجاد همکاری موثر تولید کنندگان محتوا با پلتفرم های بزرگ در حوزه کودک و نوجوان است.
همچنین از دیگر محورهای همکاری می توان به دستیابی به بازارها و مشتریان جدید در منطقه و جهان، کاهش ریسک های سرمایه گذاری در صنعت محتوای دیجیتال حوزه کودک و نوجوان، ایجاد مشارکت های فیمابین طرفین تفاهم نامه و اجزاء زنجیره ارزش صنعت محتوای حوزه کودک و نوجوان،  اشتراک گذاری تجربه و تولید دانش در راستای توانمند سازی و ارتقا سطح آگاهی منابع انسانی فعال در صنعت محتوای کودک و نوجوان اشاره کرد.
در این تفاهم نامه اجرای بندهای آن به عهده مجمع فعالان دیجیتال کودک و نوجوان است و نظارت بر حسن اجرای این تفاهم نامه بر عهده مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
همچنین گزارش شش ماهه فعالیت های مبتنی بر این تفاهم نامه از طریق مجمع فعالان دیجیتال کودک و نوجوان برای مرکز ملی فضای مجازی ارسال خواهد شد.
از شرکت ها و مؤسسات حاضر در این تفاهم نامه می توان به شبکه دانش همگانی دانی، مهاد رسانه شیراز، صندوق توسعه و فناوری کریمه، آینده آموزان آتا، شرکت سرسره، آکادمی ایران اسکرچ، ارتباطات سیار هوشمند امین(تین تاک)، مؤسسه توسعه صنایع فرهنگی و خلاق کاسیما، مؤسسه نوکو، ایده پردازان ژوبین، مؤسسه هدهدک، تجارت هوشمند دیدار، توسعه مدیریت راهبردی امین، گروه وپسی، دفتر تبلیغات اسلامی، گروه آموزشی آینو، استاد لینک، مجموعه نماشا، گروه رسانه ای نبات، شرکت ماه آوا، نشر محتوای سنارگان و شبکه ارزش رسانه پویا اشاره کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه