ماسک به خرید پورشه تایکان توسط بیل گیتس واکنش نشان داد
همراه ما باشید

ماسک به خرید پورشه تایکان توسط بیل گیتس واکنش نشان داد

ماسک به خرید پورشه تایکان توسط بیل گیتس واکنش نشان داد

آی‌سی‌تی‌نیوز - گیتس در این ویدیو با «مارکوس برونلی» درباره بنیاد خیریه خود گفتگو می کرد اما مارکوس بحث را به سمت تغییرات اقلیمی و حفاظت از محیط زیست با استفاده از ماشین های الکتریکی به جای مدل های عادی برد.

گیتس در این ویدیو با «مارکوس برونلی» درباره بنیاد خیریه خود گفتگو می کرد اما مارکوس بحث را به سمت تغییرات اقلیمی و حفاظت از محیط زیست با استفاده از ماشین های الکتریکی به جای مدل های عادی برد.

هرچند گیتس ابتدا از تسلا به عنوان یکی از شرکت هایی که در این زمینه نقش موثری ایفا کرده یاد کرد اما سخنان بعدی او در مورد خودروی برقی که اخیرا خریده چندان به مذاق ماسک خوش نیامد چرا که گیتس مشتری کمپانی رقیب شده. بنیانگذار مایکروسافت در باره گفت:

تمام شرکت های خودروسازی از جمله برخی کمپانی های نوپا به سرعت در حال تولید ماشین های برقی هستند اما بزرگترین دغدغه این است که آیا فکری به حال اضطراب مشتریان به خاطر تمام شدن باتری قبل از رسیدن به مقصد می شود؟ من اخیرا یک پورشه تایکان خریده ایم که قیمت بالایی دارد ولی بسیار بسیار فوق العاده است. تایکان اولین ماشین برقی من است و از آن بسیار لذت می برم.

پس از انتشار این ویدیو اکانت طرفداران تسلا در توییتر با انتشار پستی اعلام کرد که از فرد باهوشی مثل گیتس بعید است به جای ماشین های تسلا سراغ پورشه تایکان برود. دلیل تعجب آنها این است که تسلا مدل ۳ با قیمتی در حدود یک سوم تایکان، از نظر پیمایش مسافت با یکبار سوختگیری عملکرد بهتری دارد.

ایلان ماسک هم که از این انتخاب خوشحال نشده در پاسخ به باهوش خواندن بیل گیتس این جمله را توییت کرد:

راستش را بخواهید گفتگویی که با گیتس داشتم مایوس کننده بود

این نخستین باری نیست که ماسک به انتقاد از دیگر نام های بزرگ دنیای فناوری می پردازد. وی قبلا فیسبوک، واتس اپ و آمازون جف بزوس را هم آماج نقدهایش قرار داده بود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه