آیا اسپاتیفای رفع فیلتر شده
همراه ما باشید

آیا اسپاتیفای رفع فیلتر شده

آیا اسپاتیفای رفع فیلتر شده

آی‌سی‌تی‌نیوز - در حال حاضر نمی‌توان اعلام کرد که این سرویس رفع فیلتر شده است یا خیر، اما بررسی‌های دیجیاتو نشان می‌دهد که از صبح امروز دسترسی به سایت و اپلیکیشن اسپاتیفای بدون نیاز به VPN، و توسط اپراتورهای مختلف اینترنت امکان‌پذیر است.

در حال حاضر نمی‌توان اعلام کرد که این سرویس رفع فیلتر شده است یا خیر، اما بررسی‌های دیجیاتو نشان می‌دهد که از صبح امروز دسترسی به سایت و اپلیکیشن اسپاتیفای بدون نیاز به VPN، و توسط اپراتورهای مختلف اینترنت امکان‌پذیر است.

توجه به این نکته نیز البته ضروری است که در حال حاضر شبکه زیرساخت کشور با حملات سایبری مختلفی از داخل و خارج کشور روبه‌رو است و این احتمال وجود دارد که تغییرات در زیرساخت کشور باعث دسترسی و رفع فیلتر موقتی به اسپاتیفای شده باشد؛ تجربه‌ای که در چندین دوره برای زمان بسیار محدود (کمتر از نیم ساعت) برای سرویس‌هایی چون یوتوب و توییتر نیز وجود داشته است.

اما نشانه‌های دسترسی به اسپاتیفای از صبح امروز وجود داشتند و اکنون نیز بررسی دسترسی به این پلتفرم در چند سرویس‌دهنده‌ی اینترنت نشان از آن دارد که اسپاتیفای فعلاً فیلتر نیست.

ذکر این نکته نیز لازم است که تا تابستان ۹۸، خود اسپاتیفای دسترسی کاربران ایرانی به سرویسش را محدود کرده بود. اما در پایان شهریور ماه، کاربران در شبکه‌های اجتماعی خبر می‌دادند که این محدودیت از سوی اسپاتیفای برداشته شده است. کمتر از یک ماه بعد، این پلتفرم در داخل ایران فیلتر شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه