آغاز بکار مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی
همراه ما باشید

آغاز بکار مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی در عرصه بین الملل با مجوز مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بابرگزاری نشست هیات مدیره این مجمع روز یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ در تهران، اساسنامه مجمع به تصویب هیات مدیره این تشکل فرهنگی رسید و برنامه های عملیاتی و فعالیت های اجرایی مجمع رسما با این مصوبه شروع شد.

پیشتر در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۸ اعضای هیات مدیره مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی در عرصه بین الملل طی انتخاباتی که با مشارکت اعضای مجمع عمومی این مجمع برگزار شد انتخاب شده بودند.

امیر سیاح مسئول حوزه صادرات محصولات فرهنگی بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در این زمینه اعلام کرد : پیش از این مرکز مذکور  ۴۵ شخص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه صادرات محصولات فرهنگی دیجیتال را شناسایی کرده بود و ۱۹ نفر از میان این اشخاص برای انتخابات هیات مدیره نامزد شده بودند . در این انتخابات که با نظارت نمایندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حراست مرکز برگزار شد ۷ نفر به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و ۲  نفر به عنوان اعضای علی البدل با رای اکثریت اعضای مجمع عمومی به شرح زیر انتخاب شدند:

الف: اعضای اصلی

۱-    موسسه سروش مهرآریا –ابراهیم بهادری

۲-    شرکت ایریانا بوم- کیان یزدیان

۳-    شرکت تله پرومو- مسعود زارعی

۴-    موسسه موج تلفن همراه –محمد علی طهرانچی

۵-    شرکت توسعه فناوری اطلاعات نیاز- مهدی طالبی

۶-    شرکت توسعه محتوای بین الملل پارس دیجیتال  کلید طلایی –موسی زمان زاده

۷-    موسسه نوا کامکار ماندگار –احسان رزازی

ب: اعضای علی البدل

۱-    مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی- سعید سالاریان

۲-    موسسه مهاد رسانه شیراز- حمید افسری

در نشست روز بیستم بهمن ماه ۹۸ هیات مدیره ، اساسنامه این مجمع در ۲۸ ماده و ۱۴ تبصره تصویب شد و در نشست آینده مجمع، رییس ، نایب رییس مجمع و دبیر مجمع مشخص خواهند شد.

مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی در عرصه بین المللی یک تشکل فرهنگی، غیر دولتی و غیر انتفاعی است که هدفش معرفی صحیح فرهنگ و تمدن ایران و ویژگی های فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی آن و نیز تولید و عرضه محصولات متناسب با بسترهای نوین فضای مجازی از طریق هم افزایی و شبکه سازی فعالان فضای مجازی است . تمرکز این مجمع بر صادرات محصولات فرهنگی دیجیتالی و متناسب با فضای مجازی خواهد بود.

بر اساس ماده ۲ اساسنامه مجمع، همه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعم از تولیدکنندگان محتوا، توسعه دهندگان نرم افزارها، صاحبان پلتفرم ها، عرضه کنندگان، ناشران و سایر فعالان دارای صادرات یا اثر قابل عرضه به مخاطبان خارج از کشور می توانند به عضویت این مجمع در آیند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه