با دستبند سکوت آشنا شوید
همراه ما باشید

با دستبند سکوت آشنا شوید

با دستبند سکوت آشنا شوید

آی‌سی‌تی‌نیوز - محققان دانشگاه شیکاگو دستبندی عجیب طراحی کرده اند که با استفاده از امواج فراصوتی ۲۴ اسپیکر قادر به مختل کردن عملکرد میکروفون ها در جهات مختلف است. این گجت برای انتشار نویز فراصوتی در محدوده شنیداری و تخریب اصوات ضبط شده از خواص غیر خطی در آمپلی فایر داخلی بهره می برد.

محققان دانشگاه شیکاگو دستبندی عجیب طراحی کرده اند که با استفاده از امواج فراصوتی ۲۴ اسپیکر قادر به مختل کردن عملکرد میکروفون ها در جهات مختلف است. این گجت برای انتشار نویز فراصوتی در محدوده شنیداری و تخریب اصوات ضبط شده از خواص غیر خطی در آمپلی فایر داخلی بهره می برد.

طراحی دستبند چندان دلچسب نیست و در صورت به دست داشتن آن نگاه ها به سمت شما برمی گردد. هدف محققان از طراحی گجت به صورت دستبند این بوده که با هر حرکت فرد نقاط کور هم پوشش داده شده و سیگنال ها در تمامی جهات تخریب شوند. در نتیجه کارایی این دستبند از ایستگاه های ثابت بهتر بوده و حتی میکروفون های مخفی شده را هم بلا استفاده می سازد. لوپز، طراح دستبند هدف خود از تولید این دستگاه ها را کمک به شهروندان در حفظ حریم خصوصی عنوان کرده اند:

این روزها ضبط صدا آسان است اما این دستبند راهکاری دفاعی مفیدی در مقابل آنهاست. هر وقت چیز محرمانه ای برای گفتن داشتید، کافی است آنرا روشن کنید.

طراحان دستبند در گفتگو با نیویورک تایمز مدعی شده اند که سرمایه گذاران به تولید انبوه و تجاری سازی محصول تمایل نشان داده اند. به گفته آنها هزینه تولید هر دستبند تخریب سیگنال حدود ۲۰ دلار تمام خواهد شد که به نظر برای کسانی که از جاسوسی هراس دارند چندان زیاد به نظر نمی رسد.

هرچند دستبند تخریب سیگنال به عدم افشای داده های محرمانه در جلسات تجاری کمک می کند اما استفاده از آن چالش های اخلاقی را هم در پی دارد؛ برای مثال پوشیدن آن در مکان های عمومی می تواند روی کارایی موبایل و دیگر دستگاه های مجهز به میکروفون تاثیر منفی داشته باشد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه