حمایت از شرکت های خلاق در دستور کاری معاونت علمی
همراه ما باشید

حمایت از شرکت های خلاق در دستور کاری معاونت علمی

حمایت از شرکت های خلاق در دستور کاری معاونت علمی

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس توافق به عمل آمده میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت، شرکت‌های خلاق می‌توانند از بسته‌های حمایتی این سازمان بهره‌مند شوند.

بر اساس این توافق با هدف توسعه صادرات شرکت های خلاق و دانش بنیان بر اساس اهداف مندرج در«بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی»، شرکت های خلاق می توانند از مزایای پیش بینی شده منطبق بر شیوه نامه های اجرایی سازمان توسعه تجارت برخوردار شوند.

ثبت علائم تجاری

این بسته حمایتی، مزایای مختلفی را در بر می‌گیرد. پرداخت کمک هزینه ثبت علائم و نام تجاری کالا و خدمات ایرانی در بازارهای هدف، از جمله یکی از مزایای مندرج در این طرح است. بر اساس شیوه‌نامه تدوین شده، این هزینه تا ۷۰ درصد سقف هزینه‌های ثبت علائم تجاری، قابل پرداخت است.

اعزام هیئت تجاری

همچنین هیئت‌های تجاری اعزام شده از سوی شرکت‌های خلاق می‌توانند بر اساس این طرح، کمک هزینه سفر دریافت کنند. این کمک هزینه برای کشورهای همسایه تا سقف ۶۰ میلیون ریال، کشورهای آسیایی تا سقف ۷۰ میلیون ریال و برای کشورهای قاره آفریقا، امریکا و اقیانوسیه تا سقف ۸۰ میلیون ریال قابل پرداخت است.

هزینه تبلیغات

پرداخت کمک هزینه حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی معتبر خارج از کشور و نمایشگاه‌های اختصاصی در بازارهای هدف و پرداخت کمک هزینه تبلیغات، بازاریابی، اطلاع‌رسانی، مشاوره، آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه صادرات، بخش دیگری از  حمایت‌هایی است که در این بسته پیش‌بینی شده است.

کمک هزینه خرید محصولات اعتباری

همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، کمک هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت‌نامه و بیمه نامه‌های اعتبار صادراتی و کمک هزینه پذیرش هیات‌های تجاری و سرمایه گذاری پرداخت می‌شود.

یارانه تسهیلات بانکی

علاوه بر این، یارانه تسهیلات بانکی در حوزه اعتبار صادراتی نیز شامل مزایایی است که بر اساس این طرح به شرکت‌های خلاق تعلق می‌گیرد. بر اساس اعلام معاونت علمی، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق به این نشانی  مراجعه کنند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه