ماهواره ظفر ارتباطی به بحث موشکی ندارد
همراه ما باشید

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح:

ماهواره ظفر ارتباطی به بحث موشکی ندارد

ماهواره ظفر ارتباطی به بحث موشکی ندارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: ماهواره ظفر ۲ با توجه به وزنی که دارد با ماهواره‌بر سیمرغ پرتاب می‌شود و فکر می‌کنم اوایل سال آینده این کار را انجام دهیم.

به گزارش  میزان، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه جلسه هیئت دولت، در جمع خبرنگاران گفت: موضوع ماهواه‌بر ارتباطی به بحث موشکی ندارد؛ در بحث موشکی هم آن چیزی که منع شده ساختن و پرداختن موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای است؛ در جمهوری اسلامی ایران تمامی موشک‌های ما که یک مولفه قدرت نظامی ماست با سر جنگی متعارف استفاده می‌شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: از آنجا که دقت موشک‌های ما بسیار بالاست و آمریکایی‌ها این موضوع را در عین‌الاسد به خوبی لمس کردند نیازی به چیز دیگری نداریم؛ ما موشک‌های دقیق با سر جنگی متعارف داریم.

امیر حاتمی ادامه داد: ماهواره‌بر یک موضوع غیرنظامی است؛ ممکن است ماهواره‌ای با اهداف دفاعی نیز استفاده کنیم؛ ممکن است ماهواره‌ای با اهداف دفاعی استفاده کنیم، اما ماهواره‌بر یک موضوع کاملا غیردفاعی است و حق مسلم و قطعی ملت ایران است و ما هم در چهارچوب، این برنامه را با قدرت پیش می‌بریم و هیچ منعی هم در دنیا برای آن وجود ندارد.

وی افزود: ماهواره ظفر ۲ با توجه به وزنی که دارد با ماهواره‌بر سیمرغ پرتاب می‌شود و فکر می‌کنم اوایل سال آینده این کار را انجام دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره‌های ما همچنان موضوع تحقیقاتی ما هستند و این تحقیقات تا جایی که به ثبات برسد و ما بتوانیم به طور پایدار انجام دهیم ادامه پیدا خواهد کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه