کارت یا حساب بانکی خود را اجاره ندهید
همراه ما باشید

پلیس فتا:

کارت یا حساب بانکی خود را اجاره ندهید

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به مشکلات و خطرات ناشی از اجاره دادن کارت بانکی، شماره حساب و درگاه های بانکی از سوی مجرمان سایبری به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ امین یادگارنژاد در این خصوص گفت: «شهروندان نباید به هیچ عنوان کارت بانکی، شماره حساب و یا درگاه بانکی خود را به دیگران اجاره دهند».
وی توضیح داد: «اخیرا برخی افراد در مواجهه با آگهی کاریابی در فضای مجازی با عنوان «با اجاره دادن کارت بانکی خود، ماهیانه ۲۰ میلیون ریال دریافت نمایید»؛ حساب های بانکی خود را در ازای دریافت مبلغی معین به صورت ماهیانه و بدون توجه به عواقب آن در اختیار فرد آگهی دهنده قرار می دهند».
رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: «با توجه به این که ارتباط بین فرد آگهی دهنده و قربانی در فضای مجازی بوده و هیچ نشانی از کلاهبردار وجود ندارد، لذا تمامی عواقب و جرم های انجام شده با حساب های اجاره ای متوجه صاحب حساب می باشد از این رو به شهروندان توصیه می شود به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره ی حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرند تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت های خلاف قانونی که از طریق حساب ها یا کارت های بانکی اجاره ای انجام می شود در امان باشند».

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه