دستورالعمل برخورد با متخلفان انتخاباتی در فضای مجازی ابلاغ شده است
همراه ما باشید

دستورالعمل برخورد با متخلفان انتخاباتی در فضای مجازی ابلاغ شده است

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل سیاسی استانداری مرکزی گفت: دستورالعمل فعالیت در شبکه‌های مجازی و برخورد با متخلفان انتخاباتی در این فضا از سوی وزارت کشور ابلاغ و به زودی برای مسوولان مربوطه از جمله اداره کل ارشاد اسلامی برای اطلاع به فعالان این بخش ارسال می‌شود.

«عطیه صالحی» روز شنبه در نشست بررسی نقش رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اراک افزود: فضای مجازی ظرفیت بالایی دارد، اما برخی افراد از این فضا سوءاستفاده می‌کنند که برابر با دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور باید با آنان برخورد قاطع شود.
وی عنوان کرد: جریان سازی و شایعه پراکنی بین طرفداران نامزدها، انتشار گسترده اطلاعات کذب در خصوص فرآیند انتخابات، فراخوان تجمعات غیرقانونی و ساماندهی تجمعات و اغتشاشات، انتشار نظرسنجی سمت‌دار به نفع برخی نامزدها، سوء استفاده از مطالبات مردمی، اطلاع‌رسانی دروغ و رواج شایعات در خصوص نامزدها، انتشار اطلاعات نادرست در خصوص فرایند انتخابات و تشویش اذهان عمومی بخشی از موارد تخلفات اعلام شده در دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور است.

صالحی اظهار داشت:ضریب نفوذ اینترنت در استان مرکزی۹۰ درصد است و این ضریب یک فرصت خوب برای بهره‌گیری مطلوب از فضای مجازی در انتخابات است.
وی بیان کرد: فضاهای مجازی ر عرصه انتخابات باید افزایش نشاط سیاسی را ایجاد کنند و در فضای رقابتی سالم زمینه شناخت بیشتر نسبت به نامزدهای انتخاباتی را فراهم کنند.
مدیرکل سیاسی استانداری مرکزی ادامه داد: فعالیت فضای مجازی در زمان انتخابات و مهلت مقرر تبلیغات نقش موثری در کاهش هزینه‌ها و کاغذبازی‌های انتخاباتی دارد.
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی چند دسته هستند به طوری برخی از سیاسیون و طرفداران آنها با اقدامات نامناسب، با آبروی استان بازی می‌کنند.
سرهنگ احسان آنقی افزود: برخی از فعالان این دسته به تازگی به جای ارایه اندیشه‌ها و نشاط سیاسی، فضای مجازی را آلوده می‌کنند. 
وی بیان کرد: دامن زدن به اختلاف‌ها، دشمنی‌ها را افزایش می‌دهد و برخی افراد از تخریب رقیب‌های خود از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: آلودگی‌های فضای مجازی صدمه‌های جبران‌ناپذیری به پیکره جامعه وارد می‌کند.
سرهنگ آنقی عنوان کرد: قدرت رسانه بر کسی پوشیده نیست و انتظار است رسانه‌های فعال در فضای مجازی در روزهای باقی مانده تا آزمون سیاسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افکار عمومی را به بهترین شکل ممکن هدایت کنند و موارد قانونی را رعایت و مورد توجه قرار دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی هم در این نشست گفت: فضای مجازی محدوده جغرافیایی ندارد و باید از این فضا به بهترین شکل ممکن برای ۲ رویداد بزرگ کشور در ۲۲ بهمن و ۲ اسفندماه امسال بهره‌گیری کرد.

حجت‌الاسلام «عباس دانشی» افزود: دشمنان دسیسه و فتنه‌های زیادی به کار گرفته‌اند که مردم را به بیراهه بکشانند و مانع حضور آنها در این ۲ رویداد بزرگ شوند اما مردم همیشه بیدار و هوشیار هستند و باید بار دیگر با حضور پررنگ خود توطئه دشمنان را خنثی سازند.

وی بیان کرد: فضای مجازی و رسانه‌های فعال در این فضا باید همه تلاش خود را برای ترغیب مردم به حضور دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه جاری و انتخابات ۲ اسفندماه امسال به کار گیرند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت و هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه