آیا کنگره جهانی موبایل امسال برگزار می‌شود
همراه ما باشید

آیا کنگره جهانی موبایل امسال برگزار می‌شود

آیا کنگره جهانی موبایل امسال برگزار می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت ZTE که از سازندگان گوشی در چین محسوب می شود، کنفرانس خبری خود در کنگره جهانی موبایل را به خاطر ویروس کرونا لغو کرد. تنها چند ساعت پس از انتشار این خبر ال جی نیز از غیبت خود در این نمایشگاه بزرگ خبر داد.

شرکت ZTE که از سازندگان گوشی در چین محسوب می شود، کنفرانس خبری خود در کنگره جهانی موبایل  را به خاطر ویروس کرونا لغو کرد. تنها چند ساعت پس از انتشار این خبر ال جی نیز از غیبت خود در این نمایشگاه بزرگ خبر داد.

حال یکی از خبرنگاران شعبه چینی سایت Engadget گزارش داده که شیائومی از به همراه آوردن خبرنگاران چینی به این رویداد خودداری می کند. البته شیائومی ظاهراً در این رویداد حضور خواهد یافت.

از زمان شیوع ویروس کرونا سفرهای بین المللی خصوصاً از مبدأ و مقصد چین با نظارت گسترده همراه شده است. شرکت های شیائومی و ZTE هر دو چینی بوده و غیبتشان در کنگره جهانی موبایل توجیه پذیر است. احتمال دارد در آینده نزدیک شرکت های خارج از چین همانند ال جی از شرکت در این رویداد انصراف دهند.

شرکت های شیائومی، اوپو و هواوی سه کمپانی بزرگ چین هستند که در کنار سامسونگ و اپل جزو پنج سازنده بزرگ گوشی دنیا محسوب می شوند و هیچ بعید نیست مثل LG عطای حضور در نمایشگاه را به لقایش ببخشند.

با این حال انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار که متولی برگزاری کنگره جهانی موبایل است، از برگزاری این رویداد طبق زمانبندی قبلی اما با تدابیر امنیتی و پزشکی بیشتر خبر داد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه