روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده
همراه ما باشید

روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده

روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده

آی‌سی‌تی‌نیوز - به گزارش خبرگزاری Associated Press، «کریستوفر ری» (Christopher Wray) مدیر اداره تحقیقات فدرال (FBI) به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که روسیه همانند انتخابات سال 2016 قصد دارد با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، تفرقه افکنی سیاسی ایجاد کرده و بین آمریکایی ها اختلاف بیندازد.

به گزارش خبرگزاری Associated Press، «کریستوفر ری» (Christopher Wray) مدیر اداره تحقیقات فدرال (FBI) به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که روسیه همانند انتخابات سال 2016 قصد دارد با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، تفرقه افکنی سیاسی ایجاد کرده و بین آمریکایی ها اختلاف بیندازد.

به گفته «ری» روس ها با استراتژی های مختلف از جمله استفاده از شخصیت های جعلی، ربات ها، ارسال مطلب در شبکه های اجتماعی و دروغ پراکنی، خود را درگیر جنگ اطلاعاتی کرده اند. به گفته وی مقابله با این تهدیدات ادامه دار در مقایسه با هک شدن سیستم رأی گیری به مراتب مشکل‌تر است.

انتشار اخبار جعلی یکی از مهمترین استراتژی های سیاست خارجی روسیه به شمار می رود و شبکه های اجتماعی به این کشور کمک کرده اند تا دامنه اقدامات خود را گسترش دهد. آژانس های اطلاعاتی آمریکا به کنگره در مورد ادامه دار بودن این کمپین ها در انتخابات های ریاست جمهوری آینده هشدار داده اند.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اواخر سال جاری میلادی برگزار می شود و سیستم های رأی گیری این کشور طعمه خوبی برای هکرهای روس به شمار می روند. بر اساس گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس سنا، روسیه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی این کشور سیستم های رأی گیری در همه 50 ایالت آمریکا را هدف گرفته بوده که البته به دستکاری شدن آرا منتهی نشده است.

مدیر FBI اشاره کرد که در حال حاضر شواهدی مبنی بر هدف‌گیری زیرساخت های انتخاباتی آمریکا همانند آنچه در سال 2016 مشاهده شد، در دست نیست اما اضافه کرد که دروغ پراکنی های روسیه در شبکه های اجتماعی کاهش پیدا نکرده اند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه