بررسی فناوری شارژ 100 واتی شیائومی
همراه ما باشید

بررسی فناوری شارژ 100 واتی شیائومی

بررسی فناوری شارژ 100 واتی شیائومی

آی‌سی‌تی‌نیوز - شیائومی اوایل فروردین ماه امسال با انتشار یک فایل ویدیویی، فناوری شارژ 100 واتی Super Charge Turbo خود را نشان داد که در آن باتری 4000 میلی آمپر ساعتی در مدت زمان تنها 17 دقیقه به طور کامل شارژ می شد.

شیائومی اوایل فروردین ماه امسال با انتشار یک فایل ویدیویی، فناوری شارژ 100 واتی Super Charge Turbo خود را نشان داد که در آن باتری 4000 میلی آمپر ساعتی در مدت زمان تنها 17 دقیقه به طور کامل شارژ می شد.

شیائومی تاکنون از این فناوری در هیچ کدام از محصولات خود استفاده نکرده و آنطور که «Lu Weibing» معاون رئیس این شرکت می گوید، در آینده نزدیک شاهد عرضه گوشی با پشتیبانی از شارژ سریع 100 واتی نخواهیم بود.

 

به عقیده «Weibing» شیائومی در مسیر توسعه فناوری شارژ سریع 100 واتی با پنج چالش روبروست که باید در نظر گرفته شوند:

کاهش ظرفیت باتری: باتری ها با گرما میانه خوبی ندارند؛ به همین دلیل سلول های شارژ سریع به مرور زمان ظرفیت خود را سریع تر از دست می دهند. در شارژ سریع 100 واتی کاهش ظرفیت باتری 20 درصد بیشتر از شارژ سریع 30 واتی با استاندارد پاور دلیوری خواهد بود.

پیاده سازی: معاون رئیس هواوی در مورد جزئیات پیاده سازی شارژ سریع 100 واتی اطلاعات زیادی فاش نکرد، ولی گفت که به ولتاژ بسیار بالا نیاز دارد.

عملکرد: شیائومی قصد دارد فناوری شارژ 100 واتی با محیط زیست سازگار باشد، به همین دلیل با تجهیزات کنونی قصد پیاده سازی آن را ندارد.

امنیت: شیائومی باید روی چندین روش امنیتی برای اجزای مختلف از جمله شارژر، مادربرد و باتری کار کرده تا فاوری شارژ 100 واتی خود را امن تر کند.

سناریوهای مختلف شارژ: فناوری شارژ سریع 100 واتی شیائومی سیم دار خواهد بود، با این حال شیائومی می خواهد شارژ بی سیم را نیز توسعه داده و برنامه هایی برای قابلیت سازگاری شارژر را نیز در سر دارد.

«Weibing» زمان دقیق عرضه گوشی با شارژ سریع 100 واتی را فاش نکرد ولی گفت که این فناوری در حال حاضر در مراحل ابتدایی تولید انبوه قرار داشته و در آینده شاهد عرضه گوشی با پشتیبانی از این فناوری خواهیم بود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه