غیر فعال شدن روزانه 70هزار گوشی آیفون در کشور
همراه ما باشید

غیر فعال شدن روزانه 70هزار گوشی آیفون در کشور

غیر فعال شدن روزانه 70هزار گوشی آیفون در کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.

محمدجواد آذری جهرمی امروز در مجمع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای افزود:  تا پیش از اقدام کمپانی امریکایی اپل در تحریم اپلیکیشن های ایرانی و محدودیت دسترسی به این نرم افزارهای کاربردی برای کاربران آیفون شاهد روند رو به رشد را در استفاده از تلفن همراه آیفون در کشور بودیم.
وی در ادامه گفت:: مطابق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) روزانه ۷ هزار  تلفن همراه آیفون در شبکه ارتباطی کشور وارد و رجیستر می‌شد.
وزیر ارتباطات افزود: اما پس از تحریم صورت گرفته، مطابق بررسی‌ها، طبق ۵ روز متوالی نه تنها تعداد ۷ هزار تلفن همراه به صورت روزانه در شبکه وارد نشد، بلکه روزانه ۷۰ هزار تلفن همراه فعال داخل شبکه نیز، خاموش شده است.
وی گفت: سال ۸۹ نیز اپل ایران را تحریم کرد اما نه تنها تقاضای گ تلفن همراه آیفون در کشور کاهش نیافت بلکه بیشتر هم شد. اما درحال حاضر، خاموش شدن تلفن همراه این شرکت در شبکه، نشان از توسعه اپلیکیشن‌های ایرانی دارد و اپل در حال از دست دادن بازار خود در ایران است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه