اجرایی شدن سرویس برداشت مستقیم در بانک های کشور
همراه ما باشید

اجرایی شدن سرویس برداشت مستقیم در بانک های کشور

اجرایی شدن سرویس برداشت مستقیم در بانک های کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: سرویس دایرکت دبیت یا برداشت مستقیم از راهکارهای توسعه کسب‌ و کارهای نوپا به شمار می‌رود و این سرویس در بسیاری از بانک‌های کشور اجرایی شده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: سرویس دایرکت دبیت یا برداشت مستقیم از راهکارهای توسعه کسب‌ و کارهای نوپا به شمار می‌رود و این سرویس در بسیاری از بانک‌های کشور اجرایی شده است.

 نشست بررسی فرصت‌ها و چالش‌های سرویس برداشت مستقیم (دایرکت دبیت) با حضور نمایندگان بانک‌ها و صاحبان کسب‌ و کارها به‌ منظور استانداردسازی روش پیاده‌سازی و عملیاتی کردن این سرویس و همچنین ایجاد فرصت‌های برابر برای کسب‌ و کارهای نوپا برگزار شد.

سرویس برداشت مستقیم در بسیاری از بانک‌ها اجرایی شد

ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در این نشست برداشت مستقیم را از راهکارهای توسعه کسب‌ و کارهای نوپا عنوان کرد و اظهار داشت: دایرکت دبیت در بسیاری از بانک‌های ما اجرایی شده که می‌توانیم از آن به‌ عنوان ابزاری برای توسعه کسب‌ و کارهای نوپا استفاده کنیم و استارتاپ ها و صاحبان کسب‌ و کارها چالش‌ها و انتظارات خود را مطرح نمایند تا فضای بهتری برای نوآوری و رشد استارتاب ها ایجاد نماییم.

همچنین امیر ناظمی نیز در این نشست با اشاره به جدید بودن این سرویس در کشور گفت: دایرکت دبیت یکی از چالش‌های اصلی برای رشد اپلیکیشن ها و خدمات در کشور است و در این جلسه گرد هم جمع شده‌ایم تا بتوانیم پس از جمع‌بندی نظرها و پیشنهادهای صاحبان کسب‌ و کارها و همچنین استانداردها و الگوریتم‌های متناسب با بانک مرکزی مناسب‌ترین روش را برای عملیاتی کردن این خدمت معرفی کنیم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران راه‌اندازی سرویس دایرکت دبیت را باعث رشد و اعتلای فناوری اطلاعات و توسعه کسب‌ و کارها دانست و گفت: سوال اصلی این است چگونه بتوانیم  با بهترین روش سرویس دایرکت دبیت را عملیاتی کنیم، چون در وضعیت فعلی اجازه و راهکارهای قانونی و مقرراتی وجود دارد اما می‌بایست  با همفکری ریسک های های پروژه را کاهش دهیم.

گفتنی است، دایرکت دبیت یا برداشت مستقیم سرویسی است که با توافقی سه‌جانبه بین مشتری، بانک و صاحبان کسب‌ و کارها این امکان را فراهم می‌کند تا پرداخت بهای خدمات به‌ صورت مستقیم و خودکار از حساب بانکی مشتری صورت گیرد که این خدمت با تاکید بانک مرکزی در بالغ بر ۱۸ بانک فعال کشور اجرایی و در دسترس مشتریان سیستم بانکی قرار گرفته است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه