برگزاری کارگاه آموزشی استارتاپی در دانشگاه الزهرا
همراه ما باشید

برگزاری کارگاه آموزشی استارتاپی در دانشگاه الزهرا

برگزاری کارگاه آموزشی استارتاپی در دانشگاه الزهرا

آی‌سی‌تی‌نیوز - کارگاه آموزشی طراحی خدمت ویژه کسب و کارهای نوپا (Service Design) در مرکز رشد دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد.

کارگاه آموزشی طراحی خدمت ویژه کسب و کارهای نوپا (Service Design) در مرکز رشد دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد.

 این کارگاه آموزشی به صورت کوتاه مدت و با رویکرد ایجاد راهکار برای مسائل پیچیده انسانی که ذی نفعان متعددی دارد، توسط خانه نوآوری برگزار شد.

صالح برادران امینی، مربی کارگاه طراحی خدمات ویژه استارت‌آپ‌ها درباره محورهای برپایی این دوره گفت: مهمترین دلیل  شکست یک استارت‌آپ، حل مسئله‌ای است که کسی به آن نیازی ندارد از این رو مهمترین رویکرد این کارگاه، آموزش یافتن مسئله‌ای واقعی و حل آن به کارآموزان بوده تا بدین ترتیب استارت‌آپ‌ها مورد حمایت قرار گیرند.

وی با توجه به اهمیت کسب مهارت طراحی خدمت برای استارت‌آپ‌ها افزود: یک کسب و کار نوپا در ابتدای فعالیت باید ذی‌نفعان طرح را مشخص کرده، به مسئله یابی و ارزش گذاری بپردازد و سپس به مرحله آغاز کردن استارت‌آپ وارد شود.

به گفته امینی، بر این مبنا طی مراحل شناخت، تعریف مسئله و مطلوبیت، ایده پردازی و آزمون خطا از مراحل بنیادین راه اندازی استارت‌آپ بوده و سپس باید وارد مرحله اجرایی شد.

در این دوره مراحل طراحی خدمت (سرویس دیزاین) با تمرین کشف مسائل واقعی و ارائه راهکار برای حل آن از سوی کارآموزان مورد بررسی قرار گرفت و شرکت کنندگان به صورت نمادین این مراحل عملی را از ابتدا تا احراز نتیجه تمرین کردند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه