معاون سابق اوباما فیسبوک را به دروغ پراکنی متهم کرد
همراه ما باشید

معاون سابق اوباما فیسبوک را به دروغ پراکنی متهم کرد

معاون سابق اوباما فیسبوک را به دروغ پراکنی متهم کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - «جو بایدن»، معاون سابق اوباما و نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ طی مصاحبه با «نیویورک تایمز» با متهم کردن فیسبوک به دروغ پراکنی خواستار لغو بند ۲۳۰ قانون CDA شد.

«جو بایدن»، معاون سابق اوباما و نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ طی مصاحبه با «نیویورک تایمز» با متهم کردن فیسبوک به دروغ پراکنی خواستار لغو بند ۲۳۰ قانون CDA شد. این قانون که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد و از سنگ بناهای اینترنت به شمار می رود، شرکت هایی مانند گوگل و فیسبوک را به جای ناشر، توزیع کننده محتوا قلمداد کرده و در نتیجه آنها را در برابر شکایات مبتنی بر افترا مصون می داند.

بایدن زمانی به بحث درباره بند ۳۲ پرداخت که خبرنگار نظر وی را در مورد خودداری فیسبوک از حذف تبلیغات دروغین ترامپ جویا شد. وی در پاسخ با لحن نسبتا تندی به زاکربرگ و فیسبوک تاخت:

هم او [زاکربرگ] و هم شما خوب می دانید که از نظر من ما نه تنها باید نگران تمرکز قدرت باشیم بلکه باید دغدغه تعدی به حریم خصوصی را هم داشته باشیم. [بخش ۳۲] باید بازبینی شود چرا که [فیسبوک] فقط یک شرکت اینترنتی نیست بلکه ناشر دروغ هایی است که خودشان هم می دانند چیزی جز کذب نیست. ما هم مثل اروپایی ها باید استاندارهایی را در رابطه با حریم خصوصی وضع کنیم.

با توجه به این دیدگاه ها تردیدی نیست که معاون سابق اوباما در صورت رسیدن به قدرت در پی اصلاح ماده ۳۲ خواهد بود اما در این راه با مقاومت سرسختانه سیلیکون ولی مواجه می شود. پیش از این گاردین گزارش کرده بود که گوگل، مایکروسافت و چند غول دیگر با حمایت مالی از اندیشکده های دست راستی نظیر «موسسه سازمان های رقابتی» (CEI) حمایت آنها از قانون CDA را برای خود خریده اند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه