صنعت ورزش و استارتاپ های ورزشی در مسیر امیدوارانه ای قرار دارد
همراه ما باشید

صنعت ورزش و استارتاپ های ورزشی در مسیر امیدوارانه ای قرار دارد

صنعت ورزش و استارتاپ های ورزشی در مسیر امیدوارانه ای قرار دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - دکتر نظریان در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه بین المللی ورزش و جشنواره استارتاپ های ورزشی کشور اعلام کرد:

صنعت ورزش و استارتاپ های ورزشی در مسیر امیدوارانه ای قرار دارد

آیین اختتامیه سومین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات نوین و جشنواره استارتاپ های ورزشی کشور با حضور دکتر نظریان رییس مرکز مشارکتها سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی و جمعی از مسئولان کشوری و لشگری برگزار شد.

دکتر نظریان ضمن بازدید از تمامی غرفه ها و گفت و گو با مدیران شرکت های خصوصی بر اهمیت توجه دادن به صنعت ورزش تاکید و اظهار داشت: علی رغم مسایل پیش آمده در خصوص مسایل اقتصادی صنعت ورزش راه خود را پیدا خواهد کرد.

پتانسیل های بسیار قوی برای تبدیل این حوزه به صنعت وجود دارد که امیدواریم با کمک دوستان بتوانیم این موضوع را حل کنیم.

وی با تاکید بر حمایت و نگاه ویژه شخص وزیر نسبت به صنعت ورزش گفت: در طول امسال دو نشست صمیمانه با فعالان صنعت ورزش با حضور وزیر محترم ورزش و جوانان داشتیم و بازدیدهایی هم از چند کارخانه ورزشی انجام دادیم به عنوان تسهیل گر در این حوزه برنامه های خاصی را دنبال می کنیم که امیدوار هستیم با حمایت و همدلی بخش خصوصی اقتصاد صنعت ورزش را به شکلی جدی فعال کنیم.

همچنین همزمان با این نمایشگاه جشنواره استارتاپ های ورزشی کشور نیز برگزار شد.

یعقوب سالکی نیا دبیر استارتاپ های ورزشی کشور در این خصوص اظهار داشت: بیش از بیست استارتاپ در این جشنواره حضور داشتند که در طول چهار روز برگزاری جشنواره نسبت به معرفی خود اقدام نمودند. برگزاری چند نشست تخصصی و همچنین برگزاری سمینار بازار خدمات نوین و دانش محور ورزش و تندرستی با حمایت مرکز قطب علمی ورزش و تندرستی دانشگاه گیلان از برنامه های ویژه این جشنواره بود.

در تلاش هستیم که بخش سرمایه گذار و حمایتی را به استارتاپ های ورزشی وصل کنیم و در این راه اقدامات خوبی را با کمک مرکز مشارکتها سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش  وزارت ورزش و جوانان و پژوهشگاه علوم ورزشی انجام داده ایم. حمایت رسانه های ورزشی نیز در این راه بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی در خصوص تشکیل خانه استارتاپ های ورزشی کشور اظهار داشت: اصلا قصد نداریم که وارد بحث های شعاری بشویم. خانه استارتاپ های ورزشی کشور تمامی شاکله و اساسنامه آن آماده شده و طی روزهای آینده با نشست تخصصی که با خود استارتاپ ها برگزار خواهیم نمود و نمایندگانی از آنها را انتخاب خواهیم نمود تا ساز و کار اجرایی را انجام دهند. امیدوار هستم که درایام دهه فجر این مهم را به نتیجه برسانیم و شاهد افتتاح رسمی آن باشیم. همچنان سایت SSPORTS.IR برای ثبت نام استارتاپ های ورزشی کشور فعال است و استارتاپ ها چه آن ها که در حال فعالیت هستند و چه آنها که در مرحله ایده هستند می توانند در این سایت ثبت نام کنند. ما اکنون بانک اطلاعاتی بسیار قوی از استارتاپ های ورزشی فعال در کشور را داریم که امیدواریم با معرفی این بانک به سرمایه گذاران و مراکز هدف جوانان خوش فکر و خوش ایده کشورمان را یاری کنیم.

در پایان این نمایشگاه و جشنواره وحید طیبی نژاد مجری برگزار کننده نمایشگاه گزارشی از شرکت های حاضر در این نمایشگاه را ارایه دادند. حضور بیش از 50 شرکت خصوصی در این نمایشگاه و رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته امیدها را به بازار صنعت ورزش کشور زنده نگاه داشته است. وی اظهارداشت: ویژگی برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب این است که نگاه تخصصی نسبت به نمایشگاه است و بازدیدکنندگان تخصصی تری را به خود جذب می کند. به ازعان مدیران ارشد شرکت های خصوصی میزان قراردادهای منعقد شده در این نمایشگاه رشد قابل توجهی نسبت به سایر مکان های نمایشگاهی و حتی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی همچنین در خصوص برنامه آینده این نمایشگاه  گفت: با قرارداد طولنی مدتی که با مدیریت نمایشگاهی شهر افتاب منعقد کرده ایم نگاهمان را به بازارهای بین الملی و خارجی متمرکز خواهیم نمود و امیدوار هستیم با کمک مدیران وزارت ورزش و جوانان بتوانیم سال آینده شاهد رشد حضور هیئات های خارجی تجاری و اقتصادی در این نمایشگاه باشیم.

گفتنیست سومین نمایشگاه ورزش و تجهیزات نوین و جشنواره استارتاپ های ورزشی کشور از 24 تا 27 دی ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی شهر افتاب برگزار شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه