سامانه ثبت در خواست های ارزی محصولات نرم افزاری شروع به کار کرد
همراه ما باشید

سامانه ثبت در خواست های ارزی محصولات نرم افزاری شروع به کار کرد

سامانه ثبت در خواست های ارزی محصولات نرم افزاری شروع به کار کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - با توجه به اینکه شرکت‎های نرم‎افزاری مدت زیادی با مشکلات فراوانی در خصوص تامین ارز مواجه بودند سامانه ثبت و تایید در خواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری راه اندازی می شود.

با توجه به اینکه شرکت‎های نرم‎افزاری مدت زیادی با مشکلات فراوانی در خصوص تامین ارز مواجه بودند سامانه ثبت و تایید در خواست های ارزی محصولات و خدمات نرم افزاری راه اندازی می شود.

به گزارش آی سی تی نیوز و به نقل از فناوران، کاظم آیت اللهی عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‎‎ای کشور در مورد ثبت تعداد درخواست‎های ارزی نرم افزار، گفت: بر اساس اطلاعات موجود در دبیرخانه، حدود 500 درخواست ارزی برای واردات نرم افزار ثبت شده است که حدود 250 درخواست رسیدگی شده و بقیه در مسیر بررسی و تایید قرار دارند.

وی افزود: از میان درخواست‎های ارزی تایید شده در حوزه نرم‎افزار، 18 درخواست به نتیجه رسیده و توانسته‎اند ارز نیمایی دریافت کنند.

آیت اللهی تصریح کرد: متقاضیان دریافت ارز در حوزه واردات نرم‎افزار درخواست‎های خود را در "سامانه ثبت و تایید درخواست‎های ارزی محصولات و خدمات نرم‎افزاری" ثبت می‎کنند و دبیرخانه بلافاصله این درخواست‎ها را بررسی می‎کند، اما روند تخصیص ارز به شرکت‎ها کند است و روال طبیعی خود را طی می‎کند و برای تمام گروه‎های کالایی یکی است.

 

 لزوم ثبت سفارش واردات نرم افزار

عضو کارگروه مدیریتی سامانه ثبت و تایید درخواست‎های ارزی محصولات و خدمات نرم‎افزاری در ادامه با بیان اینکه درخواست‎های ارزی نرم‎افزار کماکان در سامانه ثبت می‎شود، گفت: هرچند روند تخصیص ارز به شرکت‎ها کند است، اما در هر صورت شرکت‎ها، دستگاه های دولتی، اپراتورهای مخابراتی و شرکت‎های نوپا برای خرید لیسانس نرم‎افزار، خدمات و محصولات نرم‎افزاری باید ثبت سفارش انجام دهند، به همین دلیل کماکان متقاضیان درخواست‎های ارزی خود را در سامانه ثبت می‎کنند. 

وی اضافه کرد: میزان درخواست‎های ارزی نسبت به شرکت ها بیشتر است، زیرا برخی شرکت‎های نرم افزاری بر اساس وسعت کاری خود 2 یا 3 درخواست ارزی دارند.

 

 عملیاتی شدن گام چهارم

وی ادامه داد: سامانه ثبت و تایید درخواست‎های ارزی محصولات و خدمات نرم‎افزاری دارای 4 گام است که تاکنون سه گام آن یعنی، ثبت درخواست، بررسی و نتیجه گیری و اقدامات اداری بعد از تایید، عملیاتی شده است و از هفته آینده گام چهرم آن یعنی نظارت بر پروسه نیز عملیاتی خواهد شد.

 وی افزود: با راه‎اندازی این فرایند سیر واردات خدمات و محصولات نرم‎افزاری کاملا شفاف خواهد شد و  شرکت‎هایی که ارز گرفته و کالا وارد کرده‎اند قابل پیگیری می‎شوند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه