استفاده از گوشی هوشمند را برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوع شد
همراه ما باشید

استفاده از گوشی هوشمند را برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوع شد

استفاده از گوشی هوشمند را برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوع شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سناتور «جان راجرز»، از حزب دموکرات لایحه ای را در سنای ایالتی «ورمونت» مطرح کرده که خرید یا استفاده از گوشی هوشمند را برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوع می کند.

سناتور «جان راجرز»، از حزب دموکرات لایحه ای را در سنای ایالتی «ورمونت» مطرح کرده که خرید یا استفاده از گوشی هوشمند را برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوع می کند.

راجرز دلایل مطرح کردن این لایحه عجیب را سوءاستفاده از گوشی برای زورگویی و تصادف مکرر به خاطر کار با گوشی حین رانندگی اعلام کرده:

یکی از اصلی ترین دلایل مرگ و میر نوجوانان در آمریکا استفاده از گوشی حین رانندگی است. همچنین جوانان به صورت مکرر از موبایل برای تهدید دیگران و زورگویی استفاده می کنند؛ اعمالی که در موارد متعددی از خودکشی ها نقش داشته اند.

بر اساس این لایحه اگر حداقل سن برای اعمالی مانند استعمال دخانیات، حمل سلاح و خرید مشروبات الکلی ۲۱ سال است، باید قوانین مشابهی را هم در مورد بکارگیری موبایل در نظر گرفت. لایحه مذکور پیشنهاد کرده که در صورت تخطی افراد زیر ۲۱ سال از این قانون تا یکسال زندان و جریمه ای ۱۰۰۰ دلاری برای آنها در نظر گرفته شود.

راجرز در حالی خواستار ممنوعیت استفاده از موبایل توسط جوانان شده که یکی از حامیان سرسخت آزادی سلاح است. هدف وی از مطرح کردن این لایحه اثبات این تفکر است که سلاح و موبایل هردو خطرات و مزایایی دارند و نباید به خاطر چند مورد تیراندازی حق حمل سلاح از شهروندان سلب شود. این لایحه هنوز به رای گیری گذاشته شده اما نمایندگان چندین منطقه با آن مخالفت کرده اند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه